İki dilli eğitim dünyası sokağı açıldı

İki dilli eğitim dünyası sokağı açıldı

Selçuklu Abdülezel Paşa İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan ‘İki Dilli Eğitim Dünyası Sokağı Projesi'nin açılış töreni 24 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Selçuklu Abdülezel Paşa İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan ‘İki Dilli Eğitim Dünyası Sokağı Projesi'nin açılış töreni 24 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Açılışı gerçekleştirilen “İki Dilli Eğitim Dünyası Sokağı”nda öğrenciler tarafından çeşitli diyaloglar sergilendi.

5. ve 6. Sınıf öğrencileri Arapça ve İngilizce olmak üzere iki dilde alışveriş ve günlük diyalog örneklerini sergiledi.

3-33.jpg

1-kapak-8.jpg

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük; "İki yıldır şehrimizde yabancı dilde proje pilot uygulaması yapmaktayız. 5. ve 6. sınıf öğrencilerimize hem İngilizce hem de Arapça dillerini öğretmeye çalışıyoruz. İki farklı dilde eğitim amacımız, yavrularımızı geleceğe daha donanımlı hazırlamak olacaktır. Burada oluşturulan sokakta günlük yaşamda ihtiyaç duyulan kelime ve diyaloglar kurulması amaçlanıyor. Öğrencilerimiz burada belirli kalıplarla değil, kalıpların dışında da konuşabilmekteler. Dil öğreniminde konuşmak, öğrenmeyi daha kolaylaştırır. Pilot uygulamamızdan aldığımız sonuçlar ve öğrencilerimizin gelişimi memnun edici. 31 ilçemizde uyguladığımız bu projeyi adım adım tüm okullarımıza yaymayı planlıyoruz" dedi.

5-20.jpg

2-36.jpg

Konya İnsan Mektebi kapsamında Türk Kızılay Konya Kan Bağış Merkezi ile birlikte yürütmekte olduğumuz "Okulumda ‘KAN’panya Var" projesi çerçevesinde, ‘Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var’ temalı kan bağışı alanını da ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, kan bağışında bulunan öğretmen ve velilerle sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük emeği geçen okul idarecileri ve öğretmenlere teşekkür etti.

Programa İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, eğitim yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

2-36-001.jpg

11-5.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.