İMH Konya iftar programında bir araya geldi

İMH Konya iftar programında bir araya geldi

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya düzenlemiş olduğu iftar programı ile ihtisas kurumları olan GİV, İnsan Vakfı ve Genç Hareket, Hanımlar komisyonu ve gönüllüleriyle bir araya geldi.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Konya düzenlemiş olduğu iftar programı ile ihtisas kurumları olan GİV, İnsan Vakfı ve Genç Hareket, Hanımlar komisyonu ve gönülleriyle bir araya geldi.

Konya Merkez İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen programa İMH Batı İç Anadolu Bölge Başkanı Adem Ceylan ve İMH Konya İl Başkanı M. Ekrem Doğan'nın katılımlarıyla İnsan ve Medeniyet Hareketi gönülleri katıldı. Geleneksel düğün pilavı ikram edilen iftardan sonra çay eşliğinde muhabbetler edildi. Çocuklar için hediyelerin yanı sıra çeşitli aktiviteler yapıldı.

insan-ve-medeniyet-2.jpg

İftar programı okunan Kur'an-ı Kerim ile başladı. İMH Konya İl Başkanı, İMH gönülleri ile iftar sofrasında biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başkan Doğan, “İMH Konya İl Başkanlığı ve ihtisas kurumlarımız ile birlikte Ramazan ayını bereketli geçirmeye gayret ediyoruz bir yandan Ramazan birleştiriciliği ile ihtisas kurumlarımız gönülleri ile iftar ederken bir yandan İnsan Vakfımız ile birlikte Konya merkezimizde ve ilçelerimizde 500'e yakın gıda kolisi, bine yakın Ramazan kartı ile ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ediyoruz. Ayrıca yurt dışında bağışçılarımızın bağışlarını ulaştırmaya devam ediyoruz. Ramazan ruhunu birlikte yaşamamız için maddi olarak destek olan bağışçılarımıza, yardım faaliyetlerine zaman ayırarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıran üyelerimize teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum " dedi.

İMH Batı İç Anadolu Bölge Başkanı Adem Ceylan, İnsan ve Medeniyet Hareketi’nin tüm illerde Ramazan ruhunu coşkuyla yaşadığını ifade etti.

Ceylan “ İnsan ve Medeniyet Hareketi olarak Türkiye’de teşkilatlarımız olduğu 50'ye yakın şehrimizde Ramazan'da çalışlarımıza hız verdik. Konya bu anlamda Türkiye teşkilatlarımıza model oluşturacak bir çalışma ortaya koymuştur. Konya’da hizmet eden kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. İnsan ve Medeniyet Hareketi, davasını dert edinerek toplumu takva ekseninde dönüştürülmesi için gayret etmeye, bu alanda öğrenci çalışmalarına, yardım faaliyetlerine, helal kazanç sahibi iş adamları için çalışmaya devam edecektir " dedi.

insan-ve-medeniyet-4.jpg

insan-ve-medeniyet-1.jpeg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.