1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Irak'ta DAEŞ'e yönelik operasyonlar
Irak'ta DAEŞ'e yönelik operasyonlar

Irak'ta DAEŞ'e yönelik operasyonlar

ERBİL (AA) - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı, terör örgütü DAEŞ'in Musul çevresinde düzenlediği saldırılar sonucu çıkan çatışmada...

A+A-

ERBİL (AA) - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı, terör örgütü DAEŞ'in Musul çevresinde düzenlediği saldırılar sonucu çıkan çatışmada 80 militanın öldürüldüğünü açıkladı.

Güvenlik Ajansının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, terör örgütü DAEŞ'in, sabahın erken saatlerinden itibaren Peşmerge güçlerini hedef alan saldırılarına karşılık verildiği belirtildi. Çıkan çatışmalarda 80 DAEŞ militanının öldürüldüğü, örgüte ait 25 aracın da imha edildiği kaydedildi.

Açıklamada, "Terör örgütü DAEŞ sabahın erken saatlerinde bomba yüklü üç araçla Musul'un kuzeyindeki Muskelat ve Tılskof cephelerine saldırarak ele geçirdi. Daha sonra Peşmerge güçleri Muskelat'ı geri alıp, Tılskof'u ise kuşatmayı başardı." denildi.

DAEŞ'in saldırılarının püskürtülmesi için uluslararası koalisyon güçlerinin de savaş uçaklarıyla Peşmerge'ye destek verdiği belirtildi.

Başika Cephesi Peşmerge Komutanı Behrem Yusuf daha önce yaptığı açıklamada, terör örgütünün, Peşmerge'ye ait, Musul kenti yakınındaki Hazır, Başika, Naveran ve Tılskof cephelerine yoğun saldırı başlattığını bildirmişti.


HABERE YORUM KAT