'İsrail katliamları derhal durdurulmalı'

'İsrail katliamları derhal durdurulmalı'
ASKON, Konya Şube Başkanı Sinacı, İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği vahşet ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) Gazze'deki ateşkes kararının ivedilikle uygulanması gerektiğini belirterek, İsrail'in katliamlarının durdurulması ve bağımsız Filistin Devleti'nin tüm dünya tarafından tanınması çağrısında bulundu.

ASKON (Anadolu Aslanları İşadamları Derneği) Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, İsrail'in Filistin'de gerçekleştirdiği eylemlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sinacı, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) Gazze'de ateşkes kararını bir an önce uygulamaya koyarak, İsrail'in gerçekleştirdiği katliamların derhal durdurulması gerektiğini vurguladı.

Atilla Sinacı, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Gazze'deki insanlık dramına artık bir son verilmeli. BMGK'nın aldığı ateşkes kararı ivedilikle uygulanmalı ve terör devleti İsrail Gazze'den çıkartılarak, Gazze'nin yeniden ihyası sağlanmalıdır." Sinacı, bağımsız bir Filistin devletinin tüm dünya devletleri tarafından koşulsuz olarak tanınması gerektiğini de belirtti.

askon-konya.jpg

Sinacı, uluslararası toplumun Filistin halkının yanında durmasının önemine değinerek, "Filistin halkı uzun yıllardır büyük acılar çekiyor. Artık bu zulmün son bulması için uluslararası toplumun harekete geçmesi gerekiyor. Bağımsız Filistin Devleti'nin tüm dünya devletleri tarafından kabul edilmesi, bölgedeki barış ve istikrar için büyük bir adım olacaktır," dedi.

Filistin halkının haklı davasını savunmaya devam edeceklerini belirten Sinacı,, tüm sivil toplum kuruluşlarını ve devletleri bu konuda duyarlı olmaya davet ederek, "Gazze'deki insanların sesi olmalıyız. Onların yaşadığı acıları görmezden gelmek, insanlık onuruna yakışmaz. Herkes bu konuda elini taşın altına koymalı ve Filistin halkının yanında durmalıdır" ifadelerini kullandı.

Güncel Gelişmelerden Anında Haberdar Olmak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayarak Whatsapp Grubumuza Dahil Olabilirsiniz Https://chat.whatsapp.com/emhe2a1a0eschu9ysiriyr

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.