İstanbul Tabip Odası şehit doktor Karakaya'yı andı

İstanbul Tabip Odası şehit  doktor Karakaya'yı andı
İstanbul Tabip Odası, Konya'da görevi başındayken silahlı saldırıya uğrayan doktor Ekrem Karakaya'yı ölümünün birinci yılında andı.

İstanbul Tabip Odası, Konya'da görevi başındayken silahlı saldırıya uğrayan doktor Ekrem Karakaya'yı ölümünün birinci yılında andı.

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelen sağlık çalışanları, Karakaya'nın fotoğrafının bulunduğu "Sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz" yazılı pankart açtı.

Saygı duruşunun ardından gruptakiler, sağlıkçılara yönelik şiddete ve ölümlere tepki göstererek, taleplerini dile getirdi.

Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Tabip Odası Temsilcisi Ömer Alper Uysal, Konya Şehir Hastanesinde çalışan Karakaya'nın 6 Temmuz 2022'de çalıştığı yerde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini anımsattı.

Uysal, Karakaya ve şiddet nedeniyle kaybedilen sağlık emekçilerini saygıyla andıklarını belirterek, "Hayatımızı kaybetmemize kadar giden ve gündelik yaşamımızın bir parçası haline gelen şiddeti uygulayanları ve buna kayıtsız kalanları asla affetmiyoruz." ifadelerini kullandı.

aa-20230706-31607966-31607965-istanbul-tabip-odasi-silahli-saldirida-olen-doktor-karakayayi-andi.jpg

Kaynak:Anadolu Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.