Karaca, öğretmenler gününü kutladı

Karaca, öğretmenler gününü kutladı

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, öğretmenlerin özel ve anlamlı günleri olan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladı.

Mesajında Öğretmenlerimizin verdiği emeklerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyeceğimizi belirten Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca,“24 Kasım Öğretmenler Günü gibi özel ve anlamlı gün her şeyden önce bizlere, öğretmenlerimize duyduğumuz sevgi, şükran ve minnet duygularımızı bir kez daha ifade etme imkânı verirken, bunun yanında öğretmenin hayatımızdaki, geleceğimizin şekillenmesindeki ve ülkemizin kalkınmasındaki rolünü bir kez daha hatırlatıyor. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkma yolunda ulaştığımız mesafede, yurdumuzun dört bir tarafında fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin, geleceğimiz olan nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir emeği vardır.  Öğretmenlerimizin verdiği bu emeklerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Öğretmenlik kutsal olduğu kadar kadim bir meslektir. Öğretmenlik mesleği günümüze kadar varlığını sürdürerek insanlığın en vazgeçilmez mesleği olmuştur. Şüphesiz ki, bundan dolayı toplumun ve kültürün devamı, nesillerin yetiştirilmesi için oynadığı rol, öğretmenliği, mesleklerin içerisinde alternatifsiz kılmıştır. Aynı zamanda Öğretmenlik bir meslek olmasının yanında kişiye şahsiyet ve yön duygusu veren milli ve manevi değerleri kazandıran zihni ve ruhu biçimlendiren ve kutsiyeti olan bir iştir. Bundan dolayı medeniyetimizi inşa eden ve ihyasına katkı sağlayan nesilleri ilim, irfan, güzel ahlak ve bilgi ile donatarak yetiştiren öğretmenlerimize millet olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. Ancak son yıllarda öğretmenlik mesleği sorunlarıyla baş başa bırakılarak kısmen itibarsızlaştırılmıştır. Umarız iktidar öğretmenlerimize sahip çıkarak, her türlü sorunlarını çözüme kavuşturur. Yeniden olması gereken itibarını kazandırır. Bu duygularla başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm değerli öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyor; 24 Kasım Öğretmenler Gününü en kalbi duygularımla bir kez daha kutluyorum” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.