Kara’dan Soru Önergesi

Kara’dan Soru Önergesi

Kara’dan Kovid 19 Nedeniyle Hayatını Kaybeden Sağlıkçılar Hakkında Bakana Soru..

Kovid 19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlıkçılar hakkında bakanlığa soru soran MHP Konya Milletvekili Esin Kara, “Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle sağlık hizmetinin en önemli ve ayrılmaz parçası olan sağlık personellerimiz büyük risk altında görevlerini yapmaktadır. Kimi zaman görevleri uğruna ailelerinden ayrı düşmekte hatta hayatlarını kaybetmektedirler. Sağlık hizmeti sağlık personellerimizin özverili çalışmaları ile bir bütün olarak başarı gösterebilmektedir.

Sağlık personelleri direkt hasta ile muhatap oldukları için tüm ciddi riskleri taşımaktadır. Bu zor süreçte hem kendileri hem de hayatlarını kaybetmeleri nedeniyle geride kalan aileleri toplumumuz için emanet anlamı taşımaktadır.” dedi.

GÖREV ŞEHİDİ UNVANI VERİLEBİLİR Mİ?

Kara Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’ya şu soruları sordu; Görevini yerine getirirken Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık personellerimize yönelik Görev Şehidi unvanı verilmesine yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

Hayatlarını kaybeden sağlık personellerinin ailelerine yönelik maddi destek verilmesi, haklarının korunması ya da çocuklarına yönelik burs imkanı sağlanmasına yönelik bir çalışma yapılması planlanmakta mıdır?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.