Karatay Belediyesi’nden “yapılandırma” hatırlatması

Karatay Belediyesi’nden “yapılandırma” hatırlatması
Karatay Belediyesi, 7440 sayılı vergi affı kapsamında belediyeye borcu bulunan vatandaşların yapılandırmadan yararlanabilmesi için bir hatırlatmada bulunarak, yapılandırmada son günlere girildiğinin altını çizdi.

Karatay Belediyesi, belediyeye borcu olan kişi ve kuruluşların vergi, kira ve ecrimisil borçlarının yapılandırma işlemlerini sürdürüyor. Karatay Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından vatandaşların bu yapılandırmadan yararlanabilmesi için son günlere girildiğinin hatırlatması yapıldı.

YAPILANDIRMADA SON GÜN YAKLAŞIYOR

Mükellefler yapılandırma işlemlerini 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar gerçekleştirilebilecek. 31 Aralık 2022 tarihinden önceki borçlar yapılandırma kapsamında yer alırken, mükelleflere borçlarını peşin ödeme ve taksitlendirme olmak üzere iki seçenek sunuluyor.

Karatay Belediyesi’nden yapılan açıklamada Belediye’ye borcu bulunan vatandaşların yapılandırma kapsamında 3 Temmuz Pazartesi gününe kadar başvuru yapmaları halinde peşin ödemede yaklaşık yüzde 90 oranında gecikme zammı affı ve 48 aya varan taksitlendirme imkânı sağladığı ve yapılandırma yapacak vatandaşların işlemlerini son güne bırakmamaları belirtildi.

Yapılandırma işlemlerine başvurmak isteyen vatandaşlar, 3 Temmuz 2023 Pazartesi gününe kadar Karatay Belediyesi Emlak Servisi ve https://www.karatay.bel.tr/vergi-yapilandirma-basvurusu adresinden işlemlerini gerçekleştirebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.