1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Kim takar güvenliği
Kim takar güvenliği

Kim takar güvenliği

Tüm uyarı ve yaptırımlara, dahası ölümle sonuçlanan yaşanmış olaylara rağmen iş güvenliği konusunu hafife alınmaya devam ediyor. İşçiler de “kara düzen” çalışmaya devam konusunda ısrarcı

A+A-

Fatma Göksu'nun Özel Haberi

 

KARA DÜZEN ÇALIŞMA

Türkiye’de iş ve işçi güvenliği açısından yeni bir döneme girilmesine, denetim ve yaptırım noktasındaki kararlı tutuma rağmen iş güvenliği noktasındaki vurdumduymazlık devam ediyor. Özellikle inşaat işçileri, rahat çalışamadıkları için iş güvenliğini geri plana itip can güvenliklerini tehlikeye atıyorlar. Yaşanan acı olaylara rağmen riskli işler grubunda yer alan inşaat işçiliği sektöründe çalışanların “kara düzen” çalışmaya devam ediyor.

HİÇ DERS ALINMIYOR

İş kazalarının yüzde 10’unun, ölümlü iş kazalarının ise yüzde 31’inin inşaatta meydana gelmesi inşaat sektörünün iş sağlığı ve güvenliği alanında taşıdığı riski açıkça ortaya koymasına rağmen, işçilerin hayatlarını riske atarak çalışması da tepki topluyor. “Ben tecrübeliyim, bana bir şey olmaz” mantığının da artık terk edilmesi istenirken, yapılan denetimler neticesinde güvenlik konusunda her geçen gün mesafe katediliyor. (Fatma Göksu)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT