Kırmızı çizgimiz terör ve şiddettir

Kırmızı çizgimiz terör ve şiddettir

BBP Konya İl Başkanı Osman Seçgin, yayımladığı yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Konya İl Başkanı Osman Seçgin, yayımladığı yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi. BBP olarak kırmızı çizgilerinin terör ve şiddet olduğunu vurgulayan Seçgin, “Vatandaş, istediği siyasi partiye oy verebilir, fikirlerini dile getirebilir. Herkes siyasi parti kurabilir. Kırmızı çizgimiz ise terör ve şiddettir. Teröre ve şiddete başvurmadan elbette herkes siyasi parti kurabilir. Terör örgütü uzantısı olarak hiç kimse siyasi parti kuramaz. Dünyanın hiçbir yerinde buna müsaade edilmez" dedi.

KARŞIMIZA TÜSİAD'IN AÇIKLAMALARI ÇIKIYOR

Geçtiğimiz günlerde TÜSİAD'ın İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya girmesi konusunda yaptığı açıklamayı hatırlatan Seçgin şunları söyledi: "Açıklamanın şekli ve üslubu güzel fakat içeriği ve anlamı ile ilgili aynı iyimser kelimeler kullanamıyorum. Bu cümleler, İsveç veya ABD tarafından sarf edilmiş olsa maksadını anlayabileceğiz. Aynı cümleler bizim dediğimiz ve bizim zannettiğimiz bir gruptan gelmektedir. PKK'nın Mehmetçiklerimizie karşı kullandığı silahlar arasında İsveç ordusunda bulunması gereken silahların olduğunu TÜSİAD Başkanı biliyor mu? Biz, İsveç'e 'Neden teröre destek veriyorsunuz?' sorusunu sorarken bu kez karşımıza TÜSİAD'ın açıklamaları çıkıyor” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.