KONTİMDER ile kadınların gücü inşaat sektörüne yansıyacak

KONTİMDER ile kadınların gücü inşaat sektörüne yansıyacak
 Editör
Konya'da pilot uygulama olarak başlayacak olan ''İnşaatta Kadın Eli Projesi'' kapsamında KONTİMDER paydaş olarak katkı sağlayacak.

TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu, kadın işgücü potansiyelinin inşaat sektöründe hayata geçirilmesi için, ‘’İnşaatta Kadın Eli’’ Projesini yerel paydaşlar ile uygulamaya alıyor.

kontimder-konya-kgk-1.jpg

TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu ile KONTİMDER işbirliği toplantısı yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile dernek merkezinde yapıldı. Kadınların gücünü sektöre katabilmek ve sıkışan işgücüne çözüm aramak adına Konya'da pilot uygulama olarak başlayacak olan ''İnşaatta Kadın Eli Projesi'' kapsamında KONTİMDER paydaş olarak katkı sağlayacak. Proje hakkında bilgi veren TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Meryem Betül Özkardeş, pilot proje ile ilk planda 15 kadın girişimci alçı, boya, laminant, duvar kâğıdı konusunda mesleki eğitim alacağını ve yapı sektöründe uygulamacı olarak hizmet vermesini hedeflediklerini söyledi. KONTİMDER Başkanı Mehmet Yenikaynak, dernek olarak projeye her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, ‘’Ülkemizdeki kadın gücü potansiyelinin realize edilmesi bakımından önemli bir proje olduğunu düşünüyorum. Sektörümüze katkı sağlayacak her türlü girişimleri desteklemeye çalıştık. Pilot proje için destek vermeye hazırız’’ dedi. İşbirliği toplantısına TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Meryem Betül Özkardeş, Başkan Yardımcısı Berrin Dikici Köseoğlu, Başkan Yardımcısı Seda Kuşvuran, Kurul Üyeleri Betim Ulular, Neslihan Dikici, Rabia Eke Doğan, Zerrin Özel katıldı.

kontimder-konya-kgk-2.jpg

Güncel Gelişmelerden Anında Haberdar Olmak İçin Aşağıdaki Linki Tıklayarak Whatsapp Grubumuza Dahil Olabilirsiniz Https://chat.whatsapp.com/emhe2a1a0eschu9ysiriyr

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.