Konya Bakırcılar Odası Hizmette 3. Yılında

Konya Bakırcılar Odası Hizmette 3. Yılında

Konya Bakır, Züccaciye, Hırdavatçılar, Kalaycılar, Alüminyum, Banyo Kazancıları, Güneş Enerjicileri ve Hediyelik Eşyacılar Odası, hizmette üçüncü yıla ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Konya Bakır, Züccaciye, Hırdavatçılar, Kalaycılar, Alüminyum, Banyo Kazancıları, Güneş Enerjicileri ve Hediyelik Eşyacılar Odası, hizmette üçüncü yıla ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. KONESOB toplantı Salonunda düzelenden 3. yıl değerlendirme toplantısına KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak ve Bakırcılar Odası yönetim kurulu üyeleri de katıldı. Konya Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık, göreve geldiklerinde 434 olan üye sayılarını 965 ulaştırdıklarını, her zaman oda üyesi esnafın sorunlarıyla ilgilendiklerini ve hizmet vermekten de mutlu olduklarını belirterek şunları söyledi: “Sık sık üyelerimizi ziyaret ederek, sorunları hakkında bilgi alarak, sorunlarının çözümü için gerekli girişimlerde bulunduk. Bunun yanında üyelerimizi sektördeki yenilikleri takip edip bilgi sahibi olmaları için 9 tane fuara götürdük. Resmi kurumlarımızı ziyaret ederek, esnafımızın taleplerini ileterek, Odamız hakkında istişareler yaptık. Şehrimizdeki STK’ları da ziyaret ettik. Odamızda pos cihazımız yoktu, bu cihazı bağlatırdık. Özel hastaneler, petrol istasyonları, özel okullar ile otellerle sözleşmeler yaparak, esnafımızın indirimli hizmet almalarını sağladık. Kısa süre içinde büyük işlere imza attık, atmaya da devam edeceğiz. Bugüne kadar tek amacımız üyelerimizin mutluluğu ve mesleklerinin yaşaması oldu. Her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

AVM’LER DE, HER ŞEYİN SATILMASININ ÖNÜNE GEÇİLMELİDİR

Yaşanan pandemiden ötürü Oda üyesi esnaf ve sanatkârların durumunun iyi olmadığına da değinen Başkan İbrahim Işık, “Yaşadığımız salgından dolayı esnafımızın ve sanatkârımızın ekonomik durumu iyi değil. Özellikle uygulanan kısıtlamalarda hafta sonra zincir marketlerin açık olması ve iğneden ipliğe her şeyi satması esnafımızın kazancını düşürüyor. Bundan dolayı da zorluk çekiyoruz. Devletimizden, zincir ve büyük marketlerde her şeyin satılmasının önüne geçilmesini talep ediyoruz. Bunun yanında esnafımızın yaşadığı sorunların çözüme kavuşturulmasını ve yeterince destek verilerek sahip çıkılmasını bekliyoruz. Dileğimiz ülkemizle birlikte dünya genelinde yaşadığımız salgından biran önce kurtulmamızdır” diye konuştu. KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak Bakırcılar Odasının görevini layikıyla yerine getirdiğini ifade ederek, “Bakırcılar Odası Başkanı İbrahim Işık ve yönetim kurulu üyelerimiz almış olduğunu görevi bugüne kadar başarılı ve layıkıyla yerine getirdiler. Kendilerini kutluyorum. Başarılar diliyorum. Beraber esnafımızın sorunlarının çözümüne ulaştık. Halen çalışmalarımız devam ediyor. Hizmet çıtasını yükselten odamıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.