1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Konya İhh’dan Yetimler Yararına Kermes
Konya İhh’dan Yetimler Yararına Kermes

Konya İhh’dan Yetimler Yararına Kermes

Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Şubesi '10. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda açtığı stantta yetimler yararına...

A+A-

- Konya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Şubesi '10. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nda açtığı stantta yetimler yararına kermes düzenledi.

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen buluşmada, pek çok ulustan öğrenci, İHH gibi kuruluşların da desteğiyle Konyalılarla buluştu.

Konya İHH Başkanı Hasan Hüseyin Uysal, burada yaptığı konuşmada, Konya'nın misafir ettiği gençlerin stant açtıklarını ve kardeşlik havası içerisinde program icra ettiklerini söyledi.

Bu organizasyonun sadece bir şenlik olmadığını ifade eden Uysal, "Bu bir gelecek inşası. Bu buluşmalar, ümmet inşasının temelini oluşturuyor." dedi.

Uysal, açtıkları kermes ile yetimler yararına farkındalık oluşturmak istediklerini aktardı.

Bu etkinlikle İslam birliğinin vurgulandığını belirten Uysal "Öğrenciler, ülkelerini, kültürlerini kendi yörelerine özgü kıyafetlerle tanıtıyor. Bu misafir öğrencilerimize özgüven sağlıyor. Batının emperyalist düşüncelerle Afrika'da, Asya'da yaptığı kültür kırımı, tek düze tüketim toplum inşası bu buluşmalarla reddedilmiş oluyor." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT