Konya İl Sağlık Müdürü Koç: 'Rehavete kapılmadan mücadelemize devam etmeliyiz'

Konya İl Sağlık Müdürü Koç: 'Rehavete kapılmadan mücadelemize devam etmeliyiz'

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Karapınar Devlet Hastanesi başta olmak üzere ilçede sağlık hizmeti sunan sağlık tesislerinde incelemelerde bulundu.

  İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Karapınar Devlet Hastanesi başta olmak üzere ilçede sağlık hizmeti sunan sağlık tesislerinde incelemelerde bulundu. Pandemi sürecinde verdikleri emek ve gayretlerinden dolayı sağlık çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür eden Prof. Dr. Koç, “Koranavirüs ile mücadelemize rehavete kapılmadan devam etmek zorundayız. En küçük bir gevşeme bütün emeklerimizi boşa çıkartabilir” diyerek uyarılarda bulundu.

     Karapınar Devlet Hastanesi’nde yapılan inceleme ve değerlendirmelerin ardından Karapınar 1 ve 3 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Servis Hizmetleri İstasyonu ile Karapınar ilçe Sağlık Müdürlüğü’nü de ziyaret eden Prof. Dr. Koç yapımı hızla ilerleyen ve içerisinde Karapınar İlçe Sağlık Müdürlüğü, 8 hekimlik ASM, sağlıklı hayat merkezi ve 112 istasyonunun yer alacağı sağlık kompleksi inşaatın da incelemelerde bulundu. Prof. Dr. Koç, “Şehrimize yeni kazandırılan projeler ve devam eden sağlık yatırımlarının hızla ilerlemesini sağlayan Sayın Sağlık Bakanımıza ve tüm milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyorum. Karapınar’da gerçekleştireceğimiz örnek çalışmalarımız ile birlikte hem çalışan memnuniyeti hem de hasta memnuniyetinin en üst seviyelere çıkmasını sağlayacağız” dedi.

     Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka’yı da makamında ziyaret ederek Karapınar programına devam eden Prof. Dr. Koç, Karapınar sağlığı adına yapılabilecek yeni projeler konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. Başkan Yaka ve beraberindeki heyet ile birlikte yeni projelerin hayata geçirilmesi için planlanan arsaları bizzat yerinde görerek değerlendiren Prof. Dr. Koç, “Karapınar ilçemizdeki 1. Basamak sağlık tesislerimizden Bakanlığımız vizyonuna uymayanların tamamı Bakanlığımız, belediyemiz ve hayırseverlerimizin desteği ile yenilenecektir” şeklinde konuştu.

     Planlaması yapılan sağlık yatırımlarının da hayata geçirilmesi ile birlikte Karapınar’ın sağlık alanında çok daha güzel bir seviyeye geleceğini vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar yaşanan pandemi döneminde dahi yeni projelerin hayata geçiriliyor olması son derece önemlidir. Devletimiz bu yatırımlar karşılığında bizden tekbir şey istiyor. Vatandaşlarımıza kaliteli ve güzel hizmet sunmak. Bizlerde hizmet kalitemizi her geçen gün artırmak ve vatandaşlarımızı mutlu etmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Sağlık alanında koyduğumuz hedeflere ulaşma noktasında verdiği her türlü destekten dolayı belediye başkanımıza da özellikle teşekkür ediyorum” dedi.

tr.png

     Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Yaka’da “Karapınar Belediyesi olarak sağlık hizmetlerinin en güzel hali ile vatandaşlarımıza sunulabilmesi için elimizden gelen hizmetleri seve seve yapmaya devam edeceğiz” dedi. Karapınar’a verdikleri destek nedeni ile başta Sağlık Bakanlığı’na ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne teşekkür eden Başkan Yaka, “İlçemizin dört ayrı noktasında sağlık tesisi olması ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine daha hızlı ulaşabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşaatı devam eden sağlık yatırımlarının tamamlanması ve planlanan projelerin de hayata geçirilmesi ile birlikte Karapınar sağlığı adına çok daha güzel hizmetleri vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi. Başkan Yaka, pandemi dönemindeki fedakâr çalışmalarından dolayı da tüm sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını ifade etti.

     Karapınar ilçesinde gerçekleştirilen inceleme ve değerlendirme ziyaretleri sırasında il Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’a Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Ergin, Personel Hizmetleri Başkanı Dr. Eser Şenkul, Başkan Yardımcısı Dr. Alper Çelikdelen ve 112 Konuta Kontrol Merkezi Başhekimi Dr. Erkan Aşık’da eşlik etti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.