Konya Tabip Odası: TTB Merkez Konseyi bizi temsil etmiyor

Konya Tabip Odası: TTB Merkez Konseyi bizi temsil etmiyor

Konya Tabip Odası: Mevcut Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ve Başkanı’nın bizleri temsil etmediğini ve kendileriyle mücadelemizin demokratik olarak süreceğini meslektaşlarımıza ve kamuoyuna ilan ediyoruz.

Konya Tabip Odası'nın da aralarında bulunduğu  21 ilin Tabip Odası ve 7 hekim derneği, Türk Tabipler Birliği’nin 72. Büyük Kongresi’nde yönetime seçilen Başkanı Rasime Şebnem Korur ve  Merkez Konseyi'nin kendilerini temsil etmediğini deklare eden ortak bildiri yayımladı.

Bildiride şöyle denildi:

Türk Tabipleri Birliği, 6023 sayılı yasayla kurulmuş, ülkemizdeki hekimlerin en köklü ve meşru meslek kuruluşudur. Birliğimizin öncelikli amacı, hekim haklarını korumak, hekimler arası dayanışmayı artırmak, halk sağlığını iyileştirmeye ve sorunlarını gidermeye yönelik bilimsel çözümler üretmektir. Türk Tabipleri Birliği’nin yasal misyonu doğrultusundaki çalışmaları, hem toplumun sağlığının iyileştirilmesini hem de ülkemizde hekimlerin haklarının kazanılmasını ve saygınlığının artmasını sağlayacaktır.

Başta Türk Tabipleri Birliği Merkez Konsey Başkanı olmak üzere, hekimleri temsil makamındaki insanların, bu makamı taşıyabilmesi için şaibesiz bir geçmişe ve bununla uyumlu kişilik, tavır ve duruşa sahip olması zorunludur.

72. Büyük Kongre’de seçilen yeni Merkez Konseyi tarafından başkanlığa getirilen Dr. Şebnem Korur Fincancı, hekim haklarını savunmaya ve halk sağlığını iyileştirmeye yönelik değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin birliğine, ulusal çıkarlarına ve kamu vicdanına aykırı eylem ve söylemleriyle öne çıkmış bir kişiliktir. Sadece seçilmiş olmak kimseye meşruiyet kazandırmaz; meşruiyet liyakati de gerektirir. Bu nedenle, mevcut Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ve Başkanı’nın bizleri temsil etmediğini ve kendileriyle mücadelemizin demokratik olarak süreceğini meslektaşlarımıza ve kamuoyuna ilan ediyoruz.

 

--

BİLDİRİYE İMZA ATAN ODA VE HEKİM DERNEKLERİ

Aksaray Tabip Odası

Amasya Tabip Odası

Çorum Tabip Odası

Erzurum-Kars-Iğdır-Ardahan-Bayburt-Gümüşhane Tabip Odası

Kahramanmaraş Tabip Odası

Karaman Tabip Odası

Kayseri Tabip Odası

Kırşehir Tabip Odası

Konya Tabip Odası

Kütahya Tabip Odası

Malatya Tabip Odası

Nevşehir Tabip Odası

Niğde Tabip Odası

Sakarya Tabip Odası

Tokat Tabip Odası

Yozgat Tabip Odası

14 Mart Tıbbiyeliler Derneği

Ankara Tabip Odası

Hekimiz Biz Grubu

Antalya Tabip Odası

Önce Hekim Birliği Grubu

Hekim Hakları Derneği

İstanbul Tabip Odası

Cumhuriyetçi Hekimler Grubu

İzmir Tabip Odası

Hekim Güçbirliği Grubu

Milliyetçi Hekimler Derneği

 

 

konya-tabip.jpg

tabip-odalari-ve-hekimlerin-bildirisi.jpg

 

rasime-sebnem-1.jpg

323636.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum