Konya’da doğmak bana çok şey kattı

Konya’da doğmak bana çok şey kattı

Aleyna Tilki: Beni dünya starlarından ayıran şey Konya’da doğmuş olmam. Konya’da doğmak bana çok şey kattı

Şarkıcı Aleyna Tilki, İngilizce şarkısı Retrograde'in çıkış tarihini astroloğundan aldığı tavsiye üzerine belirlediğini söyledi. Tilki ayrıca "Beni dünya starlarından ayıran şey Konya’da doğmuş olmam. Konya’da doğmak bana çok şey kattı" ifadesini kullandı.

Şarkıcı Aleyna Tilki, İngilizce şarkısı Retrograde ile ilgili olarak NR1 Türk FM'e değerlendirmelerde bulundu.

"Şarkının çıkış tarihini astroloğum verdi ve 26 Şubat’ta çıkardım" diyen Tilki, şunları söyledi: 

"Beni dünya starlarından ayıran şey Konya’da doğmuş olmam. Konya’da doğmak bana çok şey kattı. Şarkıma gelen sert eleştiriler kıskançlıktan."

"KONYA'DA DOĞMAK BANA ÇOK ŞEY KATTI"

"Amerikada doğmuş olsaydın her şey daha farklı olur muydu?" sorusuna yanıt veren şarkıcı, şunları söyledi:

Daha kötü olurdu. Amerika’da doğup, büyüseydim oradaki starlardan bir farkım kalmazdı. Konya’da doğmak, Anadolu’nun enerjisini taşımak, bana çok şey kattı. Benim dünya starı olabilecek olmamın başlıca nedeni kendine has bir tip olmam. Yurt dışındaki insanlar da bu konuya çok ilgi gösteriyor. Beni dünya starlarından ayıran şey; bence Konya'da doğmuş olmamdır. Başlangıcım yurt dışında olsaydı bu kadar özel bir sanatçı olamazdım.

"SAHNEYE ÇIKMAYA AŞIĞIM"

Pandeminin işlerini ve yaşantısını nasıl etkilediği ile ilgili konuşan Tilki, "Bu süreçte kendim için bir endişeye kapılmadım çünkü benim her zaman reklam ve dizi işlerinden güzel gelirim oluyor. Fakat müzisyen insanlar iş yapamadığı için çok kaygılandım. Ben müzik yapmayı çok seviyorum ama sahneye çıkmaya aşığım" dedi.

"ÜRETMEKTEN KORKUYORLAR"

"Ben geldikten sonra pop müzik düşüşe geçti" diyen 20 yaşındaki genç popçu, şu ifadeleri kullandı:

Dönemsel olarak bir azalma oldu. Özellikle 'Sen Olsan Bari' çıktıktan sonra çok az hit çıktı. O güne kadar tüm popçuların dönemiydi. Hep birbirine benzeyen sözler vardı. Daha sonra yenilikçi ve üretken işlerin sevildiği anlaşıldı. Türk insanının ne istediğini görmek için geçmiş yıllara bakmak yeterli. Aynı 90'lar devrine geri döndük, o dönemde en büyük starlar birbirine vokal yaparlardı. Birlik beraberlik vardı. Bazı isimler o kadar kaygılı ki üretmekten korkuyorlar.

"ASTROLOĞUM '25 ŞUBAT OLSUN' DEDİ"

Yeni parçasının çıkış tarihi ile ilgili açıklamalarda bulunan Aleyna Tilki, "Astroloğum '25 Şubat olsun' dedi ama müzik listelerine girmesi için cuma günü çıkması gerektiği söylendi. Çok üzülerek cuma günü yayınlamaya karar verdik" dedi. 

Müzik yeteneğini annesinden aldığını söyleyen Tilki, "Annem olmasaydı ben bu hayale inanmazdım, o çok inanıyordu. Babamın gölgesi yeter. Ailemi çok seviyorum" diye konuştu.

"ELEŞTİRİLER KISKANÇLIKTAN"

Kıskanıldığı için eleştirildiğini söyleyen popçu, "Ben dünyayı gezerken insanlar evinde oturuyor. Bilmiyorum, belki canları sıkılıyordur. Yaptığım her işi, söylediğim her işi kalbimden geldiği için yapıyorum. Samimiyetime güvendiğim için eleştirilerin kıskançlıktan başka bir şey olamadığını düşünüyorum" dedi.

Aşk hayatının çok iyi gittiğini belirten Aleyna Tilki, "Hayat zaten aşkın kendisi. Ben sanatçı olduğum için bir ağaca, bir çiçeğe, bir şarkıya aşık dolaşıyorum. O yüzden 'aşk hayatı' diyerek sınırlandırmayalım" ifadelerini kullandı.

"ASLA DESTEKLEMEDİNİZ"

2 milyondan fazla takipçisi bulunan Instagram hesabından bir açıklama yapan genç şarkıcı, gönderisinde şu ifadelere yer vermişti:

Karşınıza çok küçük yaşta çıktım. Ne kadar çalıştığımı aslında hepiniz biliyorsunuz... Ve bu sefer küçük yaşıma rağmen yapayalnız Amerika'da uzun zamanlar kalışıma, tüm çocukluğumu işime feda etmeme değdi.

Artık 26 Şubat'ta ülkemi dünyada temsil etmek adına büyük bir adım atıyorum. Attığım tek adım bile her yerde haber olurken bugün, dünyada çıkacak olan şarkımı asla desteklemediniz.

Oysaki ben size bazen küssem de sizi gerçekten sevdim ve soğuk havada da, zor zamanlarımda da elimden geldiğince her zaman size kalpten vakit ayırdım. Her işi derin bir saygım olduğu gibi, size de çok saygı duydum.

Sizin de beni ne kadar sevdiğinizi, bana ne kadar inandığınızı biliyorum. Bırakın kalpleri kararmış o insanları dinlemeyi... Bugün beni desteklemek artık sadece kendi kalbinizle karar vereceğiniz bir şey olsun.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum