1. YAZARLAR

  2. Uğur Özteke

  3. Konyaspor’dan Erenköy’e Mini Tur
Uğur Özteke

Uğur Özteke

Yazarın Tüm Yazıları >

Konyaspor’dan Erenköy’e Mini Tur

A+A-

Süper ligde ikinci yarının başlaması ve takımda gözle görülür, elle tutulur güzelliklerle birlikte bazı yöneticilere bizzat teşekkür etmek istemiştim. Ama biz kime iyi desek birileri tuu kaka der yaa. Sırf bu yüzden takım iyi iken iyi diyemedim. Kötü iken kötü diyoruz ama iyi diyemiyoruz. Bu yüzden de tam Trabzon maçı öncesi bu sezon bize böyle bir takım izlettiren isimlere teşekkür etmek istiyorum. Tabii ki sezon başından bu yana emeği geçen herkes bu teşekkürde pay sahibi. Ancak bilip de yazamadıklarımız arasında bu günün bazı gizli ya da şöyle diyelim mütevazi kahramanları var. Bu yüzden de özellikle Selçuk Aksoy, Ömer Korkmaz, Necati Sırıt, Sertaç Tuza, Hüseyin Sarıköse’ye şahsi tebrik ve takdirlerimi iletmek istiyorum. Şimdi diyeceksiniz ki bu işin başında Ahmet Şan var. Ahmet Bey’e yok mu? Var, elbette var. Ama bu Konya’da bildiklerimi söylediğimiz veya yazdığımız için bizi asla kabullenmeyen Sayın Başkan için iyi desem “niye?” diyecek. Kötü desem, “niye?” diyecek. Bunun içinde Başkan’a ortadan teşekkür ediyoruz. 

MEPAŞ

“Selam Uğur Bey ilginizi çekerse size küçük bir not. Konya’daki elektrik dağıtım şirketi MEDAŞ idi ve şirket merkezi de Konya idi. Sonra MEPAŞ diye başka bir şirket kuruldu şirket merkezi de İSTANBUL. Elektrik faturalarımızı şimdi bu şirket üzerinden ödüyoruz. Bildiğim kadarıyla toplanan vergilerden o ilin belediyeleri pay alır. Bizim Konyalı olarak ödediğimiz faturalardan çıkacak payı da şirket merkezi İSTANBUL olduğu için İstanbul belediyesi almış oluyor. Yanlış biliyorsam siz değerlendirirsiniz bilgi sahibi kişilerden bilgilenebilirsiniz teşekkürler iyi çalışmalar. PUSULA’ya ve size başarılar.”

Okurumuza teşekkür ediyoruz. Bildiklerinin doğru olduğunu teyit ederken bizim konu ile ilgili bildiğimiz de bu şirketinde merkezini Konya’ya almak için çalışma başlattığı idi. Çünkü Genel Müdür Erol Bey son basın toplantısında bunu açıklamıştı.

ERENKÖY ŞANINA YAKIŞIR OLMALI

Erenköy Konya’mızın hatta özellikle siyasi ve dini ağırlığı ile ülkenin önemli mihenk taşlarının adeta merkezidir. Ama Erenköy mahallesi muhtarlığı için aday olan Hüseyin Aktı abimizi dinlerken inanın içim sızladı. Hüseyin Bey, Silleli terzi Mustafa Özceylan’ın kalfası imiş. Şu anki Erenköy’ü öyle bir anlattı ki. Bir ara durdum, “Hüseyin Bey ne diyor? Bunlar doğru mu?” diye de düşündüm. Meğer Konya için çok farklı bir öneme haiz olan Erenköy şehrin göbeğinde bir köy imiş. Bu bölge insanın en büyük ihtiyacı sağlık ocağı imiş. Hüseyin Bey’in dediğine göre bir tek eczane yokmuş. Ne bir emekli konağı ne bir kadınlar lokali…

Bu konuyu daha fazla dillendirip çok büyük saygı duyduğum Erenköy sakinlerini de rencide etmek istemiyorum.

Tek diyeceğim, inşallah önümüzdeki dönem adına şanına ve tarihine yakışır bir şekilde ERDENKÖY olabilmesi.

GÜNÜN OKKALI SÖZÜ

Öğüt, zamanında taze yenmemiş bir ekmeği başkasına bayat yedirme denemesidir.

NE ZAMAN ADAM OLURUZ

Tüm üst geçitlerimizi insanımıza yakışır şekilde Nalçacı Caddesindeki gibi yürüyen merdivenli yaptığımız zaman ADAM oluruz,

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT