KOS’ta yeni dev yatırımlar için kollar sıvandı

KOS’ta yeni dev yatırımlar için kollar sıvandı

Son yıllarda uluslararası yatırımcıların gözdesi olan Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni dev yatırımlar için kollar sıvandı.

Konya’ya ikinci yatırımını yapan Unilever’in tedarikçisi bir grup uluslararası yatırımcı firmayla Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplantı düzenlendi. Toplantıda, Konya Sanayi Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü yatırımcı firmalara Konya ekonomisi,  yatırım imkanları ve Konya Organize Sanayi Bölgesi’ni anlatan bir sunum yaptı. Konya’nın üretim odaklı düşünen bir şehir olduğunun altını çizen Kütükcü, bu anlayışın Konya’yı çok daha rekabetçi, parlak bir geleceğe taşıyacağını ifade etti.

Unilever Türkiye Tedarik Zincirinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Temur’un da bulunduğu toplantıya, Konya Valisi Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Meclis Başkanı Tahir Şahin, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Daire Başkanı Özlem Karaduman, MEVKA Genel Sekreteri Dr. Ahmet Akman, Konya Sanayi Odası ve Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

“Pozitif bakış açısı avantajlar sunuyor”

Yatırımcılara Konya sanayisi, yatırım imkanları ve Konya Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi veren Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, konuşmasında Konya’nın bir büyükşehrin sunduğu imkanların çoğunu sunan, ama büyükşehir stresi yaşatmayan bir şehir olduğunu vurguladı. Konya’nın yatırım kriterlerinin her geçen gün yükseldiğini ifade eden Başkan Kütükcü, Konya’ya yatırım yapan yerli ve yabancı bütün sanayicilerin önemli avantajlar yakalayacağını, özellikle pozitif bakış açısı, gelişmiş sanayi alt yapısı ve önümüzdeki birkaç yıl içerisinde bitirilmesi planlanan önemli Konya projelerinin yatırımcılar için fırsatlar içerdiğini anlattı.

Konya’nın üretim odaklı düşünen bir şehir olduğunun ve bu anlayışın Konya’yı çok daha rekabetçi, parlak bir geleceğe taşıyacağının altını çizen Başkan Kütükcü, Konya Organize Sanayi Bölgesi’nin bu anlayışın eseri olarak yatırımcılara son derece modern alt yapı hizmetleri sunduğunu bildirdi.

“Konya, şaha kalkacak”

 

 

Konya’nın lojistik imkanları hakkında da bilgi veren Başkan Kütükcü, “Anadolu’nun ortasında, pek çok önemli ticaret merkezine bağlı bir konumdayız. Karayolu ve demiryolundaki kritik projelerimizle birlikte çok daha hızlı ulaşan ve ulaşılabilen bir şehir haline geleceğiz. Özellikle Sayın Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu tarafından temeli atılan Dış Çevre Yolu’nun ve Konya-Karaman-Mersin Demiryolu Hattı’nın tamamlanması, Lojistik Köy Projesi bizler için son derece önemli. Bu projelerin bitirilmesiyle birlikte Konya  şaha kalkacak. Ayrıca Antalya-Konya-Nevşehir-Kayseri Hızlı Tren Hattı’nın devreye girmesi de turizm açısından bölgemize değer katacaktır” ifadelerini kullandı.

“Konya’nın stratejik derinliği ve gücü var”

Toplantıya katılan Konya Valisi Muammer Erol, toplantıdan memnuniyet duyduğunu dile getirerek, Konya’yı tercih etmelerinin firmalara büyük avantajlar sağlayacağını vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Konya’nın birlik ve beraberliğine dikkat çekti. “Konya yöneticileri uyumlu bir jenerasyondan oluşuyor ve bu, şehirde farklı bir sinerji oluşturuyor” diyen Başkan Akyürek, “Konya markasına, istihdamına, katma değerine katkıda bulunan Unilever’e ve tüm yatırımcılara teşekkür ediyorum. Konya, bir başkent. Konya’nın stratejik bir derinliği ve gücü var. Bu gücü Konya’nın yanı sıra Balkanlar’da, Ortadoğu’da da görebilirsiniz. Ayrıca burada üretilen ürünlerin farklı bir değeri var” şeklinde konuştu. 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum