KTÜN Yapay Zeka Araştırmalarına Hız Verdi

KTÜN Yapay Zeka Araştırmalarına Hız Verdi

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışmalarına başladı.

Konya Teknik Üniversitesi (KTÜN) Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi çalışmalarına başladı. Toplumsal ihtiyaçların belirlenmek ve araştırmacıların bu ihtiyaçlara yönelik çözüm üretecek proje ve tezlerine katkı sağlamak için altyapı ve araştırma desteği vermek, üniversiteler ve sanayi kuruluşları ile iş birlikleri oluşturmak, disiplinler arası çalışmaları koordine etmeye yönelik faaliyet yürütmek amacıyla kurulan  merkez ilk toplantısını gerçekleştirildi. Yapay zeka araştırmaları üzerine Ar-Ge, kurum işbirlikleri ve laboratuvar altyapı çalışmalarına hız veren merkezin Yönetim Kurulu’nda Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sait Ali Uymaz, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ersin Kaya, Prof. Dr. Gülay Tezel, Doç. Dr. Akif Durdu, Doç. Dr. Ömer Kaan Baykan, Danışma Kurulunda ise InnoPark A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Fatih Mehmet Botsalı, Enelsis Endüstriyel Elektronik Sistemler Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Arslan, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Elfatek Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Süleyman Canan ve Bera Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ulvi Bezirci yer alıyor.

ÖZÇELİK: YAPAY ZEKA EŞSİZ BİR TEKNOLOJİ

Toplantıya Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sait Ali Uymaz, yönetim kurulu ve danışma kurulu üyeleri katıldı.  KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik,  “Yapay zeka çağımıza damgasını vuran ve her alanda kendisini gösteren eşsiz bir teknolojidir. İnanıyorum ki merkez çalışmalarımızın somut çıktılarını önümüzdeki yıllarda göreceğiz.” diye konuştu.

Yapay Zeka Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Sait Ali Uymaz ise merkezin amaçları, kuruluş çalışmaları, öncelikli alanlar, çalışma grupları ve laboratuvar altyapıları hakkında bilgilendirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.