Liseli öğrenciler Acıgöl'ü temizledi

Liseli öğrenciler Acıgöl'ü temizledi
Konya'nın Karapınar ilçesinde lise öğrencileri Acıgöl'de çevre temizliği yaptı.

Konya'nın Karapınar ilçesinde lise öğrencileri Acıgöl'de çevre temizliği yaptı.

İlçede olan İbrahim Gündüz Anadolu Lisesi sosyal sorumluluk programı kapsamında 11-C sınıfı öğrencileri Acıgöl'de çevre temizliği gerçekleştirdi.

Öğretmenleri Abdullah Pınarcık danışmanlığında yapan etkinlikte öğrenciler göl kenarına atılan şişe, poşet, yemek atıklarını poşetlere doldurup çöp bidonlarına atıp gölü temizledi. Öğrencilerden Metin Yüksel, "İlçemizin en güzel yerlerinden Acıgöl'deki kirlilik bizleri üzüyor ve gölü çok pis gösteriyor. Sosyal projede gölde temizlik yapmak istedik. Arkadaşlarla onlarca poşetle çöp topladık. Herkesin yararlandığı gölümüzü temiz tutmak hepimizin görevi. Çevreye duyarlı olmamız gerekiyor" dedi.

iha-20240515aw204913-3-t.jpg

iha-20240515aw204913-1-t.jpg

Okul Müdürü Ünal Cesur, "Daha güzel, daha yaşanabilir bir dünya için sosyal sorumluluk programındaki çalışmalarımız devam ediyor. Okulumuzda sosyal sorumluluk programı etkinliklerimiz mevcut. Bu çerçevede, eğitim, kültür ve turizm, sağlık, yardımlaşma ve dayanışma, doğa ve çevre sorunları, sıfır atık, yeşil dönüşüm, sürdürülebilirlik, afet ve acil durumlar, sosyal hizmetler gibi alanlar ile toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamak amacıyla okul içi ve okul dışı ortamlarda okulumuz öğrencileri tarafından faaliyetler yürütülmektedir. Bu projemize destek veren öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim. Emeklerine sağlık" şeklinde konuştu.

Kaynak:İhlas Haber Ajansı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.