MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru'dan 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru,24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru,24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Küçükdoğru, mesajında şu ifadelere yer verdi:  “Her yönüyle öğretmenler, eğitim - öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan itibaren öğretmenlere önemli bir rol yüklemiştir. Nitekim Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu ve Başöğretmen Atatürk; "Öğretmenler, Cumhuriyet fikren, ilmen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir" diyerek öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli olduğuna dikkati çekmiştir.

Öğretmenlik, bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. Öğretmenlik mesleği aynı zamanda bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade etmektedir. Bu kutsal mesleğin temsilcileri, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlığın timsalidirler. Her yönüyle öğretmenler, eğitim - öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarlarıdır.

            24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, bizleri bugünlere getiren tüm öğretmenlerimize sağlık ve esenlik dolu günler dilerim.''

 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.