MHP Konya İl Başkanı Karaarslan'dan 19 Mayıs mesajı

MHP Konya İl Başkanı Karaarslan'dan 19 Mayıs mesajı

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesaj yayımladı.

 

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan mesajında şu ifadelere yer verdi: "Samsun'da başlayan milli mücadele sürecinin, millet onurunun ayağa kalkışı, en önemlisi milli mukavemetin stratejik adım ve iradesi olmuştur. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının Samsun'dan itibaren başlattıkları yürüyüşle bezginliği ve bitkinliği yendiklerini, emperyalistlere diz çöktürmek için fedakârlıkta sınır tanımamışlardır.

  Bundan 102 yıl önce Samsun'da milli mücadelenin fidesi dikilmiş, tohumu ekilmiş, Nitekim Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk harcı cesaretle karılmıştır. Türk milleti, Samsun'dan harekete geçen milli mücadeleyi inançla imanla omuzlamış ve nihayetinde zaferle buluşturmuştur, Samsun'dan parlayan milli mukavemetin, Amasya Genelgesi ile yol haritasını çizilmiş, Sivas ve Erzurum Kongreleri ile gücüne güç katmış, 23 Nisan 1920'de TBMM'nin açılmasıyla beraber kutlu hedefine kilitlenmiştir. 

Türklüğün tutsaklığı kabul etmeyeceği, hürriyet uğruna yeri geldiğinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağı bütün yönleriyle ortaya konulmuştur, 19 Mayıs tarihi ile gelişen olaylar zinciri, ümitsizliğin seline düşmüş milli ülküleri kamçılamanın mümtaz bir örneği olmuştur.

19 Mayıs zalime, haine, alçağa, işbirlikçiye, müstevliye yıldırım gibi çarpan Türk'ün kudretli yürüyüşüdür.

Bu yürüyüş, vatanı sahipsiz, çaresiz, kimsesiz sananlara karşı var oluş mücadelesidir. Bu yürüyüş, bölünmemizi, parçalanmamızı isteyenlere karşı nefsi müdafaa kararlığıdır. Bu yürüyüş, bitmemizi, tükenmemizi, gitmemizi, yersiz yurtsuz kalmamızı projelendiren işgalcileri İzmir'e kadar kovalayan iradenin eseridir. Tarihe altın harflerle kazınan bu eser her türlü övgüye layık ve gıpta edilecek bir bağımsızlık ve beka meşalesini tutuşturmuştur. Bu esere leke sürdürmemek için biz de Cumhur İttifakı ile geleceğimize ışık tutuyor, 2023'ün güçlü Türkiye'sini 19 Mayıs 1919 ruhuyla sahipleniyor ve kucaklıyoruz. Ülkümüz belli, duruşumuz nettir. Türk milletinin istiklal ve istikbali mutlaka yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Kim ne yaparsa yapsın, hangi kirli ve karanlık hesabın içinde olursa olsun, Türkiye'yi tarihin gerisine düşürmeye kimsenin gücü ve nefesi yetmeyecektir. 19 Mayıs şuuru geçmişte olduğu gibi diri, Samsun'a çıkan irade hala damarlarımızdadır. Muhtaç olduğumuz kudret ise bu damarlardaki kanda gizlidir. Bu düşüncelerle, 19 Mayıs 1919'un 102. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, milliyetçi kahramanları ve aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyor, aziz hatıraları önünde hürmetle eğiliyorum. Türk gençliğinin ve Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yürekten kutluyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.