1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Mhp Tbmm Grup Toplantısı
Mhp Tbmm Grup Toplantısı

Mhp Tbmm Grup Toplantısı

Genel Başkan Bahçeli: (2)- "Müflis CHP öyle bir kısır döngüye düşmüştür ki YSK kararının, seçim güvenliğine yönelik bir darbe, halkın iradesine yönelik bir kumpas girişimi olduğunu söyleyecek kadar yüzsüzleşmiştir"- "YPG paçavralarının taşındığı bir konvo

A+A-

TBMM (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Müflis CHP öyle bir kısır döngüye düşmüştür ki YSK kararının, seçim güvenliğine yönelik bir darbe, halkın iradesine yönelik bir kumpas girişimi olduğunu söyleyecek kadar yüzsüzleşmiştir." dedi.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 16 Nisan halk oylamasının kesin sonucunu açıkladığını, yapılan itirazların reddiyle de sonucun kesinleştiğini belirtti.

"Evet diyen vatandaşlarımız kadar 'hayır' iradesi gösteren vatandaşlarımız da bizim için değerli, tercihleri saygındır." ifadesini kullanan Bahçeli, konuşmasına şöyle devam etti:

"CHP’nin freni patlamış kamyon gibi kontrolsüz tavrı ise bizzat kendisini küçük düşürmektedir. Müflis CHP öyle bir kısır döngüye düşmüştür ki YSK kararının, seçim güvenliğine yönelik bir darbe, halkın iradesine yönelik bir kumpas girişimi olduğunu söyleyecek kadar yüzsüzleşmiştir. 16 Nisan'a gölge düşürmek amacıyla mühürden başlayan tartışmaların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) kadar uzayacağı görülmektedir. CHP havanda su dövmekte, kışkırttığı cepheleşmeden 'ne kazanırım' arayışındadır. Milli irade 16 Nisan'da hükmünü vermiş, konuyu kapatmıştır. Sandıkta kaybedenlerin, milletimizin demokratik ve hür seçimiyle verdiği kararını çarpıtmaya kalkışması ve bundan zafer umması hezeyandır. "

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "CHP'nin artık uyanması, girdiği komadan çıkması, hayat belirtileri vermesi içten tavsiye ve temennimdir. Ancak şunu da biliyoruz ki vermezse mabut ne yapsın mahmut. Altı kaval üstü şişhane mantık ve anlayışla bir yere varmak, bir neticeye ulaşmak nafile gayrettir. Kargayı kılavuz seçenlerin çam devirmekte ustalaşacağı, heveslerinin birer birer güme gideceği talihin değil, failin eseridir. CHP ve kader ortağı HDP ne yaparsa yapsın, hükümet etme sistemi değişmiş, Türkiye mazisiyle uyumlu, ancak düzeltilmiş bir rotada ilerlemeye başlamıştır. CHP ne hazindir ki milleti duymaktan acizdir. Yazıklar olsun ki Atatürk'ün kurduğu parti can kulağıyla cezaevindeki HDP’li eşbaşkanın sözde müthiş düşüncelerini dinlemekle meşguldür." diye konuştu.

Bahçeli, 16 Nisan üzerinden MHP'yi töhmet altında bırakmaya çalışan zeka ve ahlak özürlülerinin uyduruk tez ve söylemlerine inatla devam ettiğini vurgulayarak, "Neymiş efendim, MHP yarılmayla karşı karşıyaymış. Bunların öğüttüğü yalan, savurduğu palavradır. Buradan diyorum ki MHP'ye oy veren kardeşlerimizin hangi oranda evet, hangi oranda hayır dediğini ispatlamayan, bunu somut bilgi ve belgelerle kamuoyuyla paylaşmayan alçaktır, şerefsizdir." değerlendirmesinde bulundu.

- "Bir gece ya görünmeli ya da ansızın gelmelidir"

Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın partiye üye olmasıyla fiili durumun hukuki bünyeye kavuşmasının sağlanacağını, AK Parti olağanüstü kongre kararına ise "Hayırlı olsun" demekten başka yapacak ve söyleyecek bir şeylerinin olmayacağını bildirdi.

"Bundan böyle, bilhassa FETÖ ve PKK ile kıran kıran bir mücadele hedef olmalıdır. Artık hiçbir mazeret kalmamıştır." diyen Bahçeli, MHP'nin, terörizmin belini kırmak için devleti ve hükümetiyle bir ve beraber olduğunu ifade etti.

Teröre karşı sert ve şiddetli bir mücadelenin sürdürüldüğünü anlatan Bahçeli, şunları söyledi:

"Türkiye, nerede hain varsa, nerede kuyumuzu kazmak, infazımız için el ovuşturan canavar bulunuyorsa bir gece ya görünmeli ya da ansızın gelmelidir. Devlet olmak budur, bunu gerektirecektir. Bu itibarla Sayın Cumhurbaşkanı'nın çıkış ve iradesi değerlidir ve Milliyetçi Hareketin özlediği ruh bundan ibarettir."

Bahçeli, terörizmle mücadele halindeyken, dost ve müttefik ülke ABD'nin hem nalına hem de mıhına vurmasının abesle iştigal olduğuna işaret ederek, "Geçen haftaki hava harekatımızın peşinden PYD-YPG'nin yanına koşan bazı ABD'li subayların görüntülenmesi içler acısıdır. Yine geçen hafta YPG paçavralarının taşındığı bir konvoy içinde ABD bayraklarının da taşınıp dalgalandırılması en hafif ifadeyle teröre çanak tutmak, cinayetlere yardım ve yataklık yapmaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 Mayıs'ta yapacağı ABD ziyaretinde, Başkan Donald Trump ile Suriye ve Irak'taki gelişmeleri paylaşmasını ve Türkiye'nin meşru haklarını savunmasını beklediklerini vurgulayan Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"Terör örgütü IŞİD ile mücadele kılıfı altında ABD'den açık destek alan terör örgütlerinin sınır karakollarımıza yönelik saldırılarında tanksavar ve stinger füze kullandıklarıyla ilgili iddialar gündeme bomba gibi düşmüştür. Bu doğru ise topraklarımıza, vatan evlatlarımıza füze fırlatan caniler gerçekte emri kimden ve nerelerden almışlardır? PKK-YPG kollanmaktadır. Kan dökmelerinin önü açılmaktadır. 16 Nisan'dan sonra terörle mücadelede şehit olan 15 kahramanımızın kanına asıl kimler girmiş, hangi amaçlarla saldırı talimatını vermişledir?"

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin, güney sınırları boyunca açılacak her fitne koridorunu imha etmesinin hakkı olduğunu belirterek, "Kürdistan'ı inşa etmek isteyen, önce kendi mezar anıtını yaptırmalıdır." değerlendirmesinde bulundu.

(Bitti)


HABERE YORUM KAT