1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Migros 81 Bin Çocukla İyi Yaşamanın Formülünü Paylaştı
Migros 81 Bin Çocukla İyi Yaşamanın Formülünü Paylaştı

Migros 81 Bin Çocukla İyi Yaşamanın Formülünü Paylaştı

Migros, "iyi yaşam" bilincinin küçük yaşlarda edinilen davranış değişikliği ile mümkün olduğu inancıyla mağazalarında çocuklara bilinçlendirme turları düzenledi

A+A-

İSTANBUL (AA) - Migros, "İyi Yaşam Mağaza Turları" ile birlikte, iyi yaşam farkındalığı çerçevesinde düzenlediği tüm projelerle bugüne kadar 81 bin çocuğa ulaştı.

Migros açıklamasına göre, Migros, "iyi yaşam" bilincinin küçük yaşlarda edinilen davranış değişikliği ile mümkün olduğu inancıyla mağazalarında çocuklara bilinçlendirme turları düzenledi.

Migros, geçen yıl pilot uygulamasını yaptığı "İyi Yaşam Mağaza Turları"na gelen yoğun istek ve talep üzerine bu yıl da devam etti. Etkinlik kapsamında, dileyen tüm çocuklar mağazalara rezervasyon yaparak turlara katıldı.

Migros, "İyi Yaşam Mağaza Turları" ile birlikte, iyi yaşam farkındalığı çerçevesinde düzenlediği tüm projelerle bugüne kadar 81 bin çocuğa ulaştı.

Proje kapsamında Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte, çocuklara yönelik "Sağlıklı Büyüme Rehberi" hazırlayan Migros, bu rehber eşliğinde, bu yıl 65 ildeki mağazalarında çocuklar için keyifli bir mağaza turu gerçekleştirdi.

Migros mağaza yöneticileri bu turlara, Oyuncu ve Davranış Bilimleri Uzmanı Mehmet Auf tarafından verilen "İyi Yaşam" eğitimlerini alarak hazırlandılar.

Türkiye’nin her bölgesinden eğitime katılan mağaza yöneticileri bu eğitimlerde, çocuklara hangi bilgileri, nasıl aktarmaları gerektiği konusunda detaylı bilgi edindi.


-Çocuklar etiket okumayı ve alışverişin püf noktalarını öğrendi


Migros mağazalarında dört gün boyunca düzenlenen 20 kişilik turlarda "iyi Yaşam" eğitimi alan çocuklar; meyve-sebzelerin faydalarından, ürünlerin raflara ulaşana kadar geçirdiği kontrol süreçlerine ve iyi tarım uygulamalarına kadar birçok bilgiye ulaştı.

Turlarda dengeli beslenme ve hareket etmenin önemi vurgulandı. Ayrıca; şarküteri ve kasap reyonlarından alışveriş yapmayı, kilogram ve adetli alınan ürünler arasındaki farkı, etiket okuma ve indirimli ürünleri ayırt etme gibi gündelik hayatı kolaylaştıran bilgilere de sahip oldular.

Çevreci uygulamalar ve geri dönüşüm faaliyetleri ile ilgili olarak da çocukların daha iyi bir gelecek için yapabileceği katkılar anlatıldı. Migros, "iyi yaşam" eğitimlerine katılan çocuklara, içerisinde çeşitli ürün indirimleri olan Money Club kartının yanında Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte hazırladığı "Migros Sağlıklı Büyüme Rehberi" kitabını hediye etti.

HABERE YORUM KAT