Miniklerden örnek davranış

Miniklerden örnek davranış

Selçuklu Şehit Hava Pilot Teğmen Ayfer Gök Anaokulu öğrencileri 'İyilikte Yarışıyoruz' projesi kapsamında iyiliğe yol açtılar.

Selçuklu Şehit Hava Pilot Teğmen Ayfer Gök Anaokulu, Saygılı Çiçekler sınıfı ve Ayşe Maviş öğretmen, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün yürüttüğü SEDEP projesi ve Selçuklu Belediyesi öncülüğünde 'İyilikte Yarışıyoruz' projesi kapsamında iyiliğe yol açtılar.

Aile, toplum, şehir, ülke hatta sınırları aşarak ülke dışında da iyiliğin kocaman bir yumak olup herkesi sarmasını sağladılar. Muhtelif erzak ve nakdi yardımlar, oyuncak, kitap-kırtasiye ve giysi kampanyaları ile birçok ihtiyaç sahibinin yüzünü güldürdüler.

1-43.jpg

Okullarında yaptıkları kermes ile yetim ve öksüz arkadaşlarına hediyeler aldılar.

Sosyal hizmetlerde kalan 45 kızımızın bayram hediyelerini temin ettiler. Birçok şehirde askıda yemek kampanyalarına katıldılar. Selçuk Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne giderek hasta hayvanlara yardımcı oldular. Sınıflarında kuş yuvası, mama ve su kabı tasarlayarak hayvan dostlarını da unutmadılar. Tema iş birliği ile ağaçlandırmanın yanı sıra zararlı böceklerle mücadele edip, faydalı aromatik bitkiler diktiler doğaya el verdiler. Ülke sınırlarını aşarak Afrika'da iftar ve sahur programları düzenlediler.

İyiliğin tüm dünyaya yayılması duası ile su kuyusu açarak küçük ama kocaman yürekleri ile ‘Sen yeter ki başla! Büyür her iyilik zamanla’ diyerek büyüklerine örnek oldular.

5-15.jpg

3-27.jpg

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.