Mükemmeliyet merkezlerine İl Müdürü Yiğit'den tam destek

Mükemmeliyet merkezlerine İl Müdürü Yiğit'den tam destek
 Editör
Mükemmeliyet Merkezleri İş Birliği ve Yaygınlaştırma Çalıştayı”nın açılış programı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in katılımıyla 12 Şubat 2024 tarihinde Konya’da yapıldı.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve UNICEF iş birliği ile yürütülen, Özel Eğitimde Mesleki Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında düzenlenen “Mükemmeliyet Merkezleri İş Birliği ve Yaygınlaştırma Çalıştayı”nın açılış programı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit'in katılımıyla 12 Şubat 2024 tarihinde Konya’da gerçekleşti.

whatsapp-image-2024-02-12-at-14-44-02.jpeg

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, özel eğitim ve mesleki eğitimin bir araya getirildiği bu projenin alana yeni bir bakış açısı getirmesi açısından çok kıymetli olduğunu belirterek "Proje kapsamında, ortaöğretim kademesinde mesleki eğitim veren özel eğitim okullarının kurumsal kapasitelerini artırmak ve 'Mesleki Özel Eğitim Mükemmeliyet Merkezi Modeli' hazırlamak, çalışmaları çok daha verimli kılacak ve kalıcı hale getirecektir." dedi.

whatsapp-image-2024-02-12-at-14-44-02-1.jpeg

Daha sonra UNICEF Eğitim Uzmanı Doç.Dr. Kamil Kurtul, dünyada ve ülkemizde çocuk hakları ve eğitim hakkı konulu, istatistiksel verilere dayanan sunum gerçekleştirdi. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Ali Erdur ise daha önce kurulan Mesleki Özel Eğitim Mükemmeliyet Merkezlerinde görev yapan yönetici ve öğretmenlerin burada yapacakları tecrübe paylaşımlarının önemine dikkat çekti.

whatsapp-image-2024-02-12-at-14-44-03-2.jpeg

Konya'da ve diğer illerde yeni kurulacak Özel Eğitim Mükemmeliyet Merkezlerinin çalışmalarını planlamak amacıyla düzenlenen çalıştay; Bakanlık temsilcileri, Mükemmeliyet Merkezi temsilcileri, UNICEF temsilcileri, İŞKUR temsilcisi ve akademisyenlerin katılımlarıyla 12-14 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.