1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Musevilerin Hamursuz Bayramı
Musevilerin Hamursuz Bayramı

Musevilerin Hamursuz Bayramı

Cumhurbaşkanı Erdoğan:- "Pesah münasebetiyle, barış içinde birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum"- "Barışı ve tüm inançlara sayg

A+A-

ANKARA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Pesah münasebetiyle, barış içinde birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yayımladığı mesajında, Yahudilerin Mısır'da esaretten kurtulmalarını simgeleyen Pesah'ın, Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından birisi olduğunu belirtti.

"Hamursuz" olarak da adlandırılan bayram vesilesiyle, Musevi vatandaşları en içten duygularla tebrik ettiğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Barışı ve tüm inançlara saygıyı esas alan, farklılıkları zenginlik olarak kabul eden bir medeniyetin temsilcileri olarak bizler, tüm vatandaşlarımızın gelenek ve inançlarını özgürce yaşayabilmelerine büyük önem veriyoruz. Bu anlayışın, toplumumuzda birliğin pekiştirilmesi açısından da önemli olduğuna inanıyoruz. Tarih boyunca birlik ve beraberliğinden ödün vermeyen aziz milletimiz, bundan sonra da karşılıklı saygıyı esas alarak yarınları birlikte inşa edecektir. Pesah münasebetiyle, barış içinde birlikte yaşadığımız Musevi vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm Musevilere esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT