1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Nusaybin'de hasta kadın ve çocuğa yardım eli
Nusaybin'de hasta kadın ve çocuğa yardım eli

Nusaybin'de hasta kadın ve çocuğa yardım eli

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonun devam ettiği Mardin'in Nusaybin ilçesinde sağlık hizmetlerinde aksama yaşanmıyor - Rahatsızlanan 97 yaşındaki kadın ile 1 yaşındaki çocuğu ambulansla evlerinden alan sağlık ekibi, teröristlerin açtığı çukurlara rağm

A+A-

MARDİN (AA) - Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonun devam ettiği Mardin'in Nusaybin ilçesinde sağlık hizmetleri aksamadan devam ediyor.

Nusaybin'de teröristlerce kurulan barikatların kaldırılması, kazılan çukurların kapatılması, tuzaklanan patlayıcıların bertaraf edilmesi ve kamu düzeninin yeniden sağlanmasına yönelik başlatılan operasyon devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurları operasyon kapsamında ilerleyişlerini sürdürürken, ilçedeki vatandaşların mağdur olmaması için de gerekli önlemleri alıyor.

operasyonun başladığı günden bu yana sağlık hizmetlerinin aksatılmadan devam ettiği ilçede, Bahçebaşı Mahallesi'nde yaşayan 97 yaşındaki kadının rahatsızlandığı bilgisi üzerine hemen harekete geçildi.

Gelen yardım talebinin ardından bir ambulans Nusaybin Devlet Hastanesinden Bahçebaşı Mahallesi'ne sevk edildi.

Ambulansa operasyon bölgesine yakın yerlerden geçişi sırasında zırhlı araç eşlik etti. Kısa sürede Bahçebaşı Mahallesi'ne ulaşan sağlık ekibi, yaşlı kadının ailesiyle kaldığı eve gitti.

Burada yapılan ilk kontrolün ardından yatalak hasta olan yaşlı kadın ambulansa taşındı. Kadının ileri yaşa bağlı birtakım sağlık sorunlarının yanı sıra alzaymır hastalığının da bulunduğu belirtildi. Yaşlı kadın kızıyla ambulansa alındı.

Sağlık görevlilerinin mahallede bulunduğu sırada 112 Acil Yardım hattına bir telefon daha geldi. Aynı mahallede yaşayan bir kadın, oğlunun kusma şikayetinden dolayı sağlık görevlilerinden yardım istedi. Bunun üzerine ambulans 1 yaşındaki çocuk ve annesinin evine yönlendirildi. Sağlık görevlileri yakından ilgilendikleri çocuk ile annesini de ambulansa alarak Nusaybin Devlet Hastanesine doğru yola çıktı.

Yolda teröristlerin kazdığı çukurlar nedeniyle zaman zaman yavaş ilerlemek zorunda kalan ambulans, Nusaybin Devlet Hastanesine ulaştı. Burada sağlık görevlilerinin yanı sıra asker ve polisin de yardımıyla ambulanstan çıkarılan yaşlı kadın ile çocuğun tedavisine hemen başlandı.

Çocuk yapılan tedavisinin ardından annesiyle ambulansa alınarak yeniden evine bırakıldı. Yaşlı kadın ise hastanedeki ilk kontrollerinin ardından Mardin'e sevk edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT