1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Nusaybin'deki terör operasyonu
Nusaybin'deki terör operasyonu

Nusaybin'deki terör operasyonu

Mardin Valiliği: - "Operasyonda bugüne kadar 361 terörist etkisiz hale getirildi, 325 barikat kaldırıldı, 28 çukur kapatıldı ve 833 el yapımı patlayıcı imha edildi"

A+A-

MARDİN (AA) - Mardin Valiliği, Nusaybin ilçesinde, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 361 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 325 barikatın kaldırıldığını, 28 çukurun kapatıldığını ve 833 el yapımı patlayıcının imha edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, vatandaşların can ve mal güvenliğinin yeniden tesis edilmesi amacıyla, 14 Mart'ta başlatılan operasyonun sürdüğü belirtildi.

Operasyon bölgesindeki ailelere bin 703 gıda paketi dağıtıldığı, 2 bin 97 kişinin nöbetçi eczanelerden faydalandırıldığı kaydedilen açıklamada, 112 Acil Servisi'ne gelen tüm çağrıların karşılandığı da vurgulandı.

Operasyon süresince bin 528 kişinin de güvenli bölgelere tahliyesinin sağlandığı ifade edilen açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı:

"Operasyonda bugüne kadar 361 terörist etkisiz hale getirildi, 325 barikat kaldırıldı, 28 çukur kapatıldı ve 833 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 59 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bölgemizdeki vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla, terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir."

HABERE YORUM KAT