Öğretmen Mektebinde Dersler Devam Ediyor

Öğretmen Mektebinde Dersler Devam Ediyor

Öğretmen Mektebinde programlar devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Öğretmen Mektebinin ilk konuğu Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Derman oldu.

Öğretmen Mektebinde programlar devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Öğretmen Mektebinin ilk konuğu Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşegül Derman oldu.  “Kimya Öğretiminde Analoji Kullanımı’’ başlıklı programa Konya’da görev yapan Kimya ve Fen Bilimleri branşlarındaki öğretmenler katılım sağladı.  Doç. Dr. Ayşegül Derman konuşmasında, iki farklı durum arasında benzerlik kurarak çıkarımda bulunmak anlamına gelen analojinin, kimya öğretimindeki yararlarından bahsetti. Kimya ve fen bilimleri dersleri soyut konuları içerdiği için bunları somutlaştıran analojinin kullanılmasının önemi vurgulayan Derman,  güncel örneklerle kimyayı somutlaştırdığımızda öğrencilerin algılamasının daha kolay olacağını ifade etti.

ogretmen-mektebi-2.jpg

‘SİNGAPUR’DAN ÖĞRENMEK’

Öğretmen Mektebinin geçen haftaki bir diğer konuğu ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Ünal’dı. “Singapur’dan Öğrenmek” başlıklı bir konuşma gerçekleştiren Ünal, son yıllarda PISA sonuçları ile adından sıkça söz ettiren sistemin ayrıntıları üzerinde durdu. Prof. Dr. Ali Ünal konuşmasında, faal bir öğrenme programını hayata geçirmeyi amaç edinen sistemin, güçlü ve iyi sonuç veren yapı olduğuna değindi. İstikrarlı ve tutarlı uygulamalar sebebiyle sistemin sonuca ulaştığı, bizim ise Singapur’un eğitim politikalarını ödünç almak yerine onların eğitim yaklaşımındaki dikkatli, eksiksiz ve uyumlu yollarını kendimize örnek almamız gerektiğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.