Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu'dan Fahrettin Yokuş'a yalanlama

Ereğli Belediye Başkanı Oprukçu'dan Fahrettin Yokuş'a yalanlama

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş'un belediyede çalışan taşeron işçilerin işten çıkartıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, belediyede çalışan taşeron işçilerin işten çıkartıldığı yönündeki iddialara yanıt verdi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, iftiraların asılsız olduğunu ve görev geldiği günden itibaren hangi partili olursa olsun hiç kimseyi işten çıkartmadıklarını söyledi. Oprukçu, “İki yıllık dönemin sonunda, önümüzdeki üç yılın hem belediyemiz hem çalışanlarımız hem de hemşehrilerimiz açısından daha verimli bir hizmet sunabilmek için dün bütün personelimizle pandemi şartlarına uygun olarak bir toplantı gerçekleştirdik. Bu çerçevede belediyemizin çalışma düzenini yeniden yapılandırmak ve özellikle de Temizlik hizmetleri, Park Bahçeler gibi vatandaşımızın doğrudan muhatap olduğu birimleri daha verimli hale getirmek için çalışanlarımızın bir kısmını sadece 3-5 günlük izine ayırdık. Ne hazindir ki bizim bu uygulamamız tamamen çarptırılmış yalan ve iftirayla itibar cellatlığına soyunularak İP tarafından TBMM’ne taşınmış, CHP, Sözcü, Cumhuriyet gibi kirli ittifak paydaşları da iftira kampanyasına girişmiştir” dedi.

“İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNAYACAK KADAR HAYSİYET FUKARASI DEĞİLİM”

Oprukçu, Ramazan ayına girildiği bir dönemde insanların ekmeğiyle oynayacak kadar haysiyet fukarası olmadığını belirterek, “Herkes bilsin ki belediye başkanı olduğum günden beri hangi partili olursa olsun tek bir kişiyi dahi işinden, aşından ekmeğinden etmiş değilim. Hele de mübarek Ramazan ayına girerken insanların ekmeğiyle oynayacak kadar haysiyet fukarası değilim. Her konuda olduğu gibi, FETÖ soslu, PKK-HDP yancısı zillet korosu bu konuda da kirli ve karanlık yüzlerini bir kez daha göstermişlerdir. Herkes bilsin ki bizim üzerimizden Cumhur İttifakını yıpratmaya tevessül eden zillete buradan ekmek çıkmayacak ve ayakları ipe dolanacaktır” ifadelerini kullandı.

YOKUŞ NE DEMİŞTİ

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, belediyenin çeşitli birimlerinde taşeron olarak çalışan yaklaşık 300 işçiyi ücretsiz izne çıkardığını iddia ederek,“Böyle bir süreçte belediye işçilerini kurban olarak seçen, yönetim anlayışını kınıyoruz” demişti.

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.