Özerdem: Asıl Sorun Sistemin Kendinde!

Özerdem: Asıl Sorun Sistemin Kendinde!

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, ekonomideki asıl sorunun sistem sorunu olduğuna dikkat çekerek Hazine ve Maliye Bakanlığı görvlerinde yapılan değişikliğin sorunları çözeceğini düşünmenin yanlış olduğuna kaydetti.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem, ekonomideki asıl sorunun sistem sorunu olduğuna dikkat çekerek Hazine ve Maliye Bakanlığı görvlerinde yapılan değişikliğin sorunları çözeceğini düşünmenin yanlış olduğuna kaydetti.   Ülke insanının refahı için asgari ücretten verginin kaldırılması gerektiğinin de altını çizen Özerdem, “İthalat ve döviz ihtiyacını artırmak yerine yerli ve millî üretim seferberliği başlatmalı. Artık insanımızı inim inim inleten, borç, faiz ve ağır vergilerle vatandaşımızın, asgari ücretli insanımızın kazancını yurtdışına aktaran kamu ekonomi anlayışını değiştirip; kamuda israfı önleyip, havuz sistemine geçerek ülkemizin 20 yıldır ortalama otuz beş milyar dolar dış borç faizinden kurtarmalıyız. İthalat ve döviz ihtiyacını artırmak yerine yerli ve milli üretim seferberliği başlatmalı ve toplumsal barış ve huzurun temeli olan ‘ADİL PAYLAŞIM’ temelinde ağır verginin alt gelir seviyesinde olan asgari ücretliden yüzde yirmi beş gibi yüksek oranlarda değil asgari ücretten vergi kaldırılsın. yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Bey’e bu görevinin ülkemiz ve kendisi için hayırlı olmasını diliyor, çözüm önerilerimizi kendisine ve kamuoyuna arz ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.