1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Pakistan Heyeti Tbmm'de
Pakistan Heyeti Tbmm'de

Pakistan Heyeti Tbmm'de

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Beyazıt:- "Türkiye, Pakistan'da olduğu gibi terörle yoğun bir mücadele içerisindedir. Bu konuda da özellikle FETÖ ile ilgili yapılacak mücadelelerde daha yakın iş birliği bekliyoruz"

A+A-

TBMM (AA) - TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, AK Parti Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt, Türkiye'nin, Pakistan'daki gibi terörle yoğun bir mücadele içerisinde olduğunu, bu konuda da özellikle FETÖ ile mücadelelerde daha yakın iş birliği beklediklerini söyledi.

Beyazıt, Pakistan Ulusal Meclisi Savunma Üretimi Daimi Komitesi Başkanı Havaca Süheyl Mansur ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Yusuf Beyazıt, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Pakistan'a gösterdikleri dayanmadan ötürü teşekkürlerini sundu.

Türkiye ve Pakistan'ın terörün hedefinde olduğuna dikkati çeken Beyazıt, iki ülkenin her konuda olduğu gibi terörizme karşı da birbirinin yanında olmayı sürdüreceğini kaydetti. Beyazıt, savunma sanayi konusunda çok büyük bir iş birliği içerisinde olduklarını dile getirdi.

Kurtuluş Savaşı'ndaki Pakistanlı ve Hintli Müslümanların yaptığı yardımların halen hafızalarında yer aldığını vurgulayan Beyazıt, her iki parlamento çatısı altındaki milletvekillerinin ortak görüşünün bu kardeşliği gelecek nesillere taşımak olduğunu belirtti.

Beyazıt, "Türkiye, Pakistan'da olduğu gibi terörle yoğun bir mücadele içerisindedir. Bu konuda da özellikle FETÖ ile ilgili yapılacak mücadelelerde daha yakın iş birliği bekliyoruz." dedi.

Havaca Süheyl Mansur ise Pakistan ve Türkiye'nin bir kalpten oluşan kardeş gibi olduğunu belirterek, 15 Temmuz darbe girişimi olduğu zaman ülkedeki herkesin sanki Pakistan'da bir darbe girişimi olduğu hissine kapıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından görüşme, komisyon üyesi milletvekillerinin ve Pakistan heyetinde yer alanların konuşmalarla devam etti.

Öte yandan Komisyon Başkanı Beyazıt, heyet onuruna Mecliste akşam yemeği verecek.

HABERE YORUM KAT