Payitaht 'Abdülhamid' Şubat'ta TRT'de

Çekimleri Kocaeli'de yapılan ve 34. Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in hayatını konu alan Payitaht Abdülhamid dizisi Şubat ayında TRT1'de izleyicileriyle buluşacak. Dizinin ilk fragmanı yayınlandı.

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerini anlatan ve yıkılmama mücadelesinin verildiği dizide 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıllık sürecinde, ‘Ulu Hakan’ unvanını elde eden Sultan Abdülhamid Han’ın hayatı anlatılıyor. “Payitaht Abdülhamid” dizisi dev kadrosu ile Şubat ayında TRT1 ekranlarında başlıyor!

DİZİNİN YÖNETMENİ SERDAR AKAR, BAŞROLDE BÜLENT İNAL

Yönetmenliğini “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi en çok izlenen dizi projelerinden tanıdığımız Serdar Akar yapıyor. Sultan Abdülhamid Han karakterini ise, “Ihlamur Altında”, “Tatar Ramazan”, “Bir Çocuk Sevdim”, “Babam ve Ailesi” ve  “Son Destan” gibi projelerde yer alan Bülent İnal var.

EN ÇOK MERAK EDİLEN PADİŞAH ABDÜLHAMİD

Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu tarihinde en çok merak edilen, tartışılan, hamleleriyle ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutmaya çalışan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemi ekranlarına taşıyor. Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait. Senaryosunu yine Osman Bodr ve Uğur Uzunok’un üstleniyor. “Payitaht - Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han'ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar konu edilerek Batılı devletlerin Dünya'yı yeniden kendileri için dizayn etmeye çalışırken, ortaya çıkan olaylar seyirciye aktaracak.

DİZİDE ABDÜLHAMİD HAN'IN VERDİĞİ MÜCADELELER KONU EDİLİYOR

Sultan Abdülhamid'in padişahlığı döneminin 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olaylar anlatılıyor “Payitaht Abdülhamid”, dizisinde, ''Yunan Harbi''ne yer veriliyor. 1. Siyonist Kongre ile Sultan'dan istenen Filistin toprakları, Padişah'ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsrana uğradığı olaylarda ekrana gelecek. Hicaz Demiryolu çalışmaları ve birçok konu Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alıyor. Önemli tarihi olaylar arasında Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık edeceksiniz. Dizi, 'Mücadele!’ Ana temasında seyirciyle buluşacak.

GÜÇLÜ KADRO VE GERÇEĞE UYGUN MEKANLAR

“Filinta” ve “Zeyrek ile Çeyrek’ dizileri ile Türkiye'nin ilk Hollywood projesi olan -Y Production ile ortak yapımını üstlendiği- "The Ottoman Lieutenant- Osmanlı Subayı" filmine imza atan, Yusuf Esenkal ve Serdar Öğretici’nin ortak olduğu ES Film’in yeni projesi “Payitaht- Abdülhamid”in çekimleri, İzmit'teki Seka Film Platosunda tamamen yenilenen, döneme uygun hale getirilen setlerde başladı. Platoda ayrıca, Yıldız Sarayı'nın belirli mekanları da birebir inşa edildi. Dönemin diğer kahramanlarının da, kurgusal öğelerle yer alacağı dizide, İzmit Seka Film Platosu dışında, çeşitli tarihi mekanlar ile birlikte İstanbul'da Yıldız, Dolmabahçe ve Eyüp bölgeleri ile Yalova ve İzmit'te de dış çekimler yapılacak.

Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer alacağı dizinin elliye yakın ana kadro oyuncu olmak üzere figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu rol alacak. Zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da seyirciyle buluşacak. Dizide, 120 kişilik teknik ekip görev yapacak.

Görüntü Yönetmenliğini Filinta’nın muhteşem görüntülerine imza atan Sami Saydan üstlenirken, Uygulayıcı Yapımcılığını Özlem Taşpınar, Sanat Yönetmenliğini Yelkan İşkorkutan, Sanat Danışmanlığını Reza Hemmatirad, Kostüm Tasarımını Barış Karaca, Tarih Danışmanlığını Azmi Özcan, Konsept Danışmanlığını Selman Kayabaşı, Cast Direktörlüğünü Tuncay Altınoğlu, Kurgu Yönetmenliğini Kemalettin Osmanlı ve müziklerini Yıldıray Gürgen üstleniyor. Dizinin Post ve Mix’ini Üs Yapım üstlenirken, Efekt ve CGI’lara Digiflame imza atacak.

VİDEOYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar