PEMA Koleji seriye devam ediyor

PEMA Koleji seriye devam ediyor

Kurulduğu 2010 yılından bu yana her yıl Türkiye birincileri çıkaran PEMA Eğitim Kurumları, bu yıl da geleneği bozmadı, 2022 LGS Türkiye birincisi yine PEMA Koleji’nden çıktı.

Kurulduğu 2010 yılından bu yana her yıl Türkiye birincileri çıkaran PEMA Eğitim Kurumları, bu yıl da geleneği bozmadı, 2022 LGS Türkiye birincisi yine PEMA Koleji’nden çıktı. PEMA Koleji öğrencilerinden Ecrin Eren Cengiz ve Ünalcan Şahin, bütün soruları doğru cevaplayıp 500 tam puan alarak Türkiye 1.si oldular. PEMA Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cahit Koç bu başarıda emeği olan, idarecilerine, öğretmenlerine ve kendilerine ilk günden itibaren güvenen tüm velilerine teşekkür etti. Sonuçların Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. LGS sonuçlarının PEMA’nın tescillenen bir başarısı olduğunu PEMA’nın bu akademik başarıların yanında sosyal alanlarda da çocuklara üstün meziyetler kazandırmaya devam edeceğini söyledi.

5-36.jpg

PEMA Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Sami Koç basın toplantısında şu ifadelere yer verdi:

“Hepiniz PEMA’ya hoş geldiniz. Bir beyefendi, bir hanımefendi olarak yetişen PEMA’lıların okuluna hepiniz hoş geldiniz. Asıl yükselmenin mütevazilikle olacağını bilen bu yönleriyle hemen fark edilen öğrencilerin okuluna hoş geldiniz. Her alanda sanatta, sporda, bilişimde hünerlerini gösteren, onlarca kanatları olan öğrencilerin okuluna hoş geldiniz. Ahlaklı, kalpleri vatan millet sevgisiyle dolu çocukların okulu olan PEMA’ya hepiniz hoş geldiniz. Diploması dünyanın her yerinde geçerli olan, bir dünya vatandaşı yetiştiren PEMA’ya hoş geldiniz. Velilerinin güvenini her daim hisseden, bütün gücünü onların samimiyetlerinden alan PEMA’ya hoş geldiniz. Mesleklerini aşkla yapan, çocuklarınızı çocukları bilen, onların ülkemizin geleceğini inşa edeceklerini bilen, dolayısıyla görevlerinin vatan hizmet olduğunun farkında olan bu bilinçle çalışan öğretmenlerin okuluna hoş geldiniz. Başarıyla bütünleşen, başarı denilince hemen akıllara gelen her sene Türkiye birincileri çıkaran PEMA’ya hoş geldiniz. Evet yine PEMA’dan 2010’da, 2011’de, 2012’de 2013’te, 2014’te, 2015’te, 2016’da, 2017’de 2018’de, 2019’da, 2020’de, 2021’de olduğu gibi yani kurulduğumuz yıldan bu yana her sene olduğu gibi 2022 LGS’de de Türkiye birincileri okulumuzdan çıktı. 2022 LGS’de tüm soruları doğru cevaplayan ve 500 tam puan alan öğrencilerimiz E.Eren Cengiz ve Ünalcan Şahin ve Türkiye’deki her okula çok rahat bir şekilde girebilecek sıralamalar alan, Türkiye dereceleri yapan diğer öğrencilerimiz okulumuzda eğitim alıyor. Bu gurur burada bizleri gözleri yaşararak izleyen annelerimizin, babalarımızın yani velilerimizin gururu. Bu gurur öğrencilerimizin yüzündeki şu anki mutluluğu görebilmek için tüm yıl onlarla sevinip onlarla üzülen mesleğini aşkla yapan öğretmenlerinin gururu. Bu gurur kurulduğu 2010 yılından bu yana her yıl Türkiye birincileri çıkaran PEMA’nın haklı gururu. Niye Türkiye’nin en güzel okullarına, üniversitelerine gitmesi gerektiğini bilen bu bilinçle çalışan alınlarından öpülesi bu çocukların hepsini teker teker tebrik ediyorum. Böyle güzel çocuklar yetiştiren annelerini babalarını huzurlarınızda bir kere daha tebrik ediyorum. Daha çok çalışacağız ve çıtayı her yıl daha da yukarılara çıkaracağız ve sadece ve sadece kendimizle yarışacağız. Ve her şeyin evlatlarımızın ve ülkemizin geleceği için olduğunu hiç unutmayacağız. Sonuçların, ülkemize hayırlı olmasını diliyor hepinize katılımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum.”

4-37.jpg

6-26.jpg

7-19.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.