1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Proje Pazarı'nda Ödüller Verildi
Proje Pazarı'nda Ödüller Verildi

Proje Pazarı'nda Ödüller Verildi

Mühendislik Fakültesi öğrencilerinde bilimsel düşünme, araştırma, araştırmacılık ve proje kültürü, ilgi ve anlayışının oluşup gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen "4. UNIKOP Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı" Selçuk Üniversitesin ev sahipliğin

A+A-

Mühendislik Fakültesi öğrencilerinde bilimsel düşünme, araştırma, araştırmacılık ve proje kültürü, ilgi ve anlayışının oluşup gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen "4. UNIKOP Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı" Selçuk Üniversitesin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 2 gün süren programda, Enerji ve Makine Teknolojileri,Kimya ve Çevre Teknolojileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Verimlilik ve Endüstriyel Uygulamalar, Savunma Sanayii, Robotik ve Uzay Teknolojileri, Yer Bilimleri ve Afet-Risk Yönetimi kategorilerinde projeler sunuldu.

Selçuk Üniversitesi Müzesi’nde projelerin sergilendiği programa Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Kara, İTÜ-KKTC Eğitim Araştırma Yerleşkeleri Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya, KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bayram Sade, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevat Aydın, Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Selçuk Üniversitesi Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Birol Dağ, Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Birol Gülnar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız,"ilk üç yıl boyunca Selçuk Üniversitesi Mühendislik Öğrenci Pazarı adıyla düzenlenen bu bilim ve teknoloji pazarını, bu yıl kapsamı genişleterek KOP sorumluluk alanı içinde bulunan sekiz il, 11 üniversitenin mühendislik fakültesinin katılımıyla organizasyon yapısı güçlendirilmiştir. 106 öğrencinin projesi bilim kurulu tarafından kabul edilmiştir. Serginmeye değer bulmuştur. 106 projenin 66'sı Selçuk Üniversitesi, 40 adet diğer üniversiteler, toplam 17 farklı üniversiteden 106 projenin değerlendirmesi yapıldı"dedi.

PROF. DR OKKA“TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ GÜÇLÜ KILMAK; MAZLUMLARIN GÜÇLÜ KALMASI DEMEK”

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Okka ise,"Giderek daha çok gelişmekte, daha kaliteli projelerle üniversitelerimiz başta Selçuk Üniversitesi olmak üzere diğer üniversitelerimiz ödüller almakta. Savunma sanayi son derece gelişiyor. İhtiyacımız olan pek çok şeyi dışardan alırken, şimdi kendimiz üretmeye ve geliştirmeye başladık. Teknolojik gelişmeler bu bölgedeki üniversitelerin katkılarıyla geliştirilmiş, daha ileriye götürülmüştür. Dünyada baktığımız zaman Türkiye Cumhuriyeti'ni güçlü kılması; bizlerin güçlü kalması, bölgenin mazlumların güçlü kalması demek. Bu yüzden kendi özümüze dönmeli, bilimsel olarak güçlenmeli, kimseye muhtaç olmamalı. Elimizden gelen gayreti fazlasıyla yapmamız gerekir"diye konuştu.

PROF. DR. KARA,“BİR VE BERABER OLDUĞUMUZ ZAMAN BÜYÜK İŞLER BAŞARIRIZ”

Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Kara da,"Birliğimizin var olan gücünü el ele tutuşunca görebildik. Bazen iki insanı bile bir araya getirebilmenin güç olduğu günümüzde, üniversiteleri bir araya getirebilen, bu birlikteliği sağlayan, vesilen olan herkese teşekkür ederim. Sadece üniversiteleri değil, üniversite içinde olan çalışmaları sektöre aktarabilmek için birlikteliğin son derece önemli olduğuna inanıyorum. Birlikteliğin getirmiş olduğu gücü kullanabilmek, bir araya geldiğimiz zaman ne büyük işler başaracağımızı görmek açısından bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Selçuk Üniversitesi, diğer üniversitemiz beraber yürüdüğümüz bu yolda büyük bir adım atıyor. İki önemli konumuz girimşimcilik ve yenilikçilik. Üniversite kültürü; araştırma kültürünün olmasıdır"dedi.

4. UNIKOP MÜHENDİSLİK ÖĞRENCİ PROJE PAZARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

4. UNIKOP Mühendislik Öğrenci Proje Pazarı'nda bilim kurulu tarafından değerlendirilen projeler,  ödüllendirildi. Öğrencilere ödülleri, protokol üyeleri tarafından verildi.

Selçuk Üniversitesi Müzesi’nde gerçekleşen ödül törenine Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Kara, Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Selçuk Üniversitesi Genel Sekreter İbrahim Halıcı, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Enerji ve Makine Teknolojileri, Kimya ve Çevre Teknolojileri, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Verimlilik ve Endüstriyel Uygulamalar, Savunma Sanayii, Robotik ve Uzay Teknolojileri, Yer Bilimleri ve Afet-Risk Yönetimi kategorilerinde değerlendirilen projelerden birinci, ikinci ve üçüncülük ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT