1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. PTT'den açıklama:
PTT'den açıklama:

PTT'den açıklama:

"Şirketimiz iş yerlerinde kredi hizmeti alan müşterilerimizin zarar görmemesi için, bu işlemlere aracılık yapma girişiminde bulunan kötü niyetli kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir"

A+A-

ANKARA (AA) - PTT AŞ'den, kredi işlemlerinde emekli müşterileri kötü niyetli kişilerden korumak amacıyla bazı güvenlik önlemleri alındığı belirtilerek, kredi başvurularına aracılık yapma girişiminde bulunan kötü niyetli kişi veya kişilere itibar edilmemesi istendi.

PTT AŞ'den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, maaşını PTT’den alan vatandaşların dolandırıcıların yeni hedefi haline geldiği ve bu dolandırıcıların "Maaşını PTT’den alan emeklilere müjde, 1 günde 80 bin liraya kadar kredi imkanı" ya da "1 günde 2 ve 3 kredi imkanı" şeklinde afişler bastırarak telefon numarası bıraktıkları, bunların internette kurumsal finans şirketlerinin sayfalarına benzeyen siteler hazırladıkları ve bu sayede kredi ihtiyacı olan müşterileri dolandırdıkları yönünde haberlerin yer aldığı bildirildi.

Bu kapsamda, anlaşma yapılan bankalar adına emeklilere verilen ihtiyaç kredileriyle ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi için açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

"Anlaşma yaptığımız bankalar adına iş yerlerimizde verilen ihtiyaç kredileri emeklilerimizin tercihlerine sunulmaktadır. Kredi işlemleriyle ilgili olarak, dolandırıcılık olaylarını en aza indirgemek, emekli müşterilerimizi kötü niyetli kişilerden korumak amacıyla, aynı gün içinde sadece bir banka adına kredi kullandırım işleminin gerçekleştirilmesi ve müşterilerin kullanmış olduğu kredinin başka bir banka adına kredi başvurusu alındığında ilgili bankayla paylaşılması gibi bazı güvenlik önlemleri alınmıştır.

Bunun yanında kredi başvurularında emeklilerimizin aracılara itibar etmemesi konusunda afiş bastırılarak iş yerlerimizde devamlı sergilenmesi sağlanmış, personel bilgilendirmeleri yapılmış, ayrıca tüm emekli müşterilerimize, bu tür haksız menfaat sağlayan kişilere itibar edilmemesi yönünde SMS bilgilendirilmesi yapılmıştır. İnternet ve sosyal medyada bu konuyla ilgili yer alan haberler şirketimizce dikkatle takip edilmekte, hukuk birimlerimizce de yasal yollara başvurulmaktadır. Şirketimiz iş yerlerinde sunulan kredi hizmeti alan müşterilerimizin zarar görmemesi için bu işlemlere aracılık yapma girişiminde bulunan kötü niyetli kişi veya kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir."

Etiketler :

HABERE YORUM KAT