1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Reyhanlı'daki saldırılarda hayatını kaybedenler anıldı
Reyhanlı'daki saldırılarda hayatını kaybedenler anıldı

Reyhanlı'daki saldırılarda hayatını kaybedenler anıldı

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 3 yıl önceki bombalı saldırılarda hayatını kaybeden 53 kişi için anma töreni düzenlendi

A+A-

HATAY (AA) - Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 3 yıl önce meydana gelen 2 ayrı bombalı saldırıda hayatını kaybeden 53 kişi düzenlenen törenle anıldı.

Saldırılarda hayatını kaybedenlerin aileleri ve ilçe halkı tarafından düzenlenen tören, ilk bombalı saldırının yaşandığı Reyhanlı Belediyesi önünde başladı. Burada toplananlar, saldırıda yaşamlarını yitirenlerin fotoğraflarını taşıdı.

Gruptakiler daha sonra, Atatürk Caddesi'nden ikinci patlamanın yaşandığı PTT binası önüne kadar sloganlar atarak yürüdü. 11 Mayıs Şehitler Anıtı'na gelen katılımcılar, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

Törende ayrıca saldırılarda hayatını kaybedenler için Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Patlamalarda 16 yaşındaki oğlu Oğulcan Tuna'yı kaybeden Ahmet Tuna, Şehitler Anıtı önünde yaptığı açıklamada, Reyhanlı şehitlerini her zaman hatırlayacaklarını söyledi.

Terörün insanlık suçu olduğunu vurgulayan Tuna, "11 Mayıs'ta canlarımız yandı ve yuvalar, ocakları yıkıldı. Bu saldırıyı yapanların cezalarını çekmelerini ve Reyhanlı davasının artık sonuçlanmasını bekliyoruz." diye konuştu.

Törene Hatay Vali Yardımcısı ve Cilvegözü Mülki İdari Amiri Mehmet Eriş, Kaymakam Tuncay Dursun, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi de katıldı.

Tören sonrası hayatını kaybeden 53 kişi için Mustafa Şevki Paşa Camisi'nde mevlit okutuldu.


HABERE YORUM KAT