Ribat Eğitim Vakfı Kurbanla Paylaştı

Ribat Eğitim Vakfı Kurbanla Paylaştı

Kurulduğu günden bu zamana yapmış olduğu yardım faaliyetleri ile yetimin kimsesizin duasını alan Ribat Eğitim Vakfı, bu Kurbanda da mazlumun yanında olarak onları yalnız bırakmadı.

Kurulduğu günden bu zamana yapmış olduğu yardım faaliyetleri ile yetimin kimsesizin duasını alan Ribat Eğitim Vakfı, bu Kurbanda da mazlumun yanında olarak onları yalnız bırakmadı. Yurt içi hisse sahiplerinin emanetleri olan Kurbanları keserek yine bağışları kabul eden Ribat, yurt içi çalışmaları olarak bağışçıların et kelle deri sakatat bağışlarını da kabul etti. Kurduğu saha ekibi ile hayırseverlerin deri sakatat ve et bağışlarını da evlerinden aldırdı. Ribat aşevinde derileri de kabul eden Ribat, çalışmalarına bayram süresince devam etti. Kurbanla beraber ihtiyaç sahibi ailelere et dağıtımı yaptı.

SAKMAN’DAN TEŞEKKÜR

Konuyla ilgili Ribat Aşevi Müdürü Ali Sakman, “Rabbimize sadakatimizin simgesi, Hz. İbrahim’in fedakârlığının hatırası Kurban ile yine hayırlara ve iyiliğe vesile olmak için bizlere sunulan eşsiz bir fırsatı değerlendirdik. Bağışçılarımızın emanetlerini yerine getirdik. Elhamdülillah bu vesile ile hayırseverlerimiz ve gönüllülerimizle birlikte Konya’mızda Kurbanla paylaşmanın ve kardeşliğin hazzını; ümmet olmanın şuurunu bir kez daha yaşadık. Kurbanda da birlikte sevinçler yaşadığımız 2021 Kurban faaliyetlerimiz ile yine sene boyunca yetim kimsesiz ihtiyaçlı ailelere ulaşacağız. Sönmeyen ocağınız olan aşevimizde yine yemekler pişecek mazluma aş olacak iyilikleriniz. Bizlere et deri ve sakatatlarını ulaştıran tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.