Abdullah Leblebici

Abdullah Leblebici

Sağlık Bilimleri Fakültesi HAYIRLI OLSUN

Sağlık Bilimleri Fakültesi HAYIRLI OLSUN

Yerleşim birimlerinin ekonomik, sosyal, sportif ve kültürel yönden gelişmelerinin birinci şartı, büyük tesisler, askeriye ve öğrenciye bağlıdır.

Seydişehir büyük tesis yönünden 1967 yılında Etibank Alüminyum tesislerinin temelinin atılmasından bu yana şanslı.

Aynı şansı kısmen de olsa Meslek Yüksek Okulu ve üniversitedeki öğrenci sayısı ile yakaladık, hemen ifade edeyim öğrenci sayısını asla yeterli bulmuyorum, buradan açıkça belirtmek istiyorum, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Seydişehir konusunda yanlış bilgilendirildi ve yönlendirildi.

Yanlış bilgilendiren ve yönlendirenler iş başından uzaklaştırılınca Sayın Şeker’in Seydişehir MYO ve Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesine bakış açısı da değişti.

Bunu çok olumlu bir gelişme olarak görüyorum.

Ancak gelin görün ki aynı başarıyı askeri bir kurumun Seydişehir’e kurulmasında göremedik. Geçmişte Akseki’ye kurulan Askeri Birliğin Seydişehir’de kurulması için çalışmalar başlatıldı, hatta rütbeli personelin atamaları yapıldı, evlerini bile tuttular.

Ama her ne oldu ise birdenbire karar değişti ve Askeri Birliğin Akseki’ye kurulmasına karar verildi.

Seydişehir’e kurulacak birliğe kimler engel oldu, kimler sahip çıkmadı, kimler üzerine düşen görevi yapmadı ise yazıklar olsun. Tek diyeceğim bu. Ben kendi adıma hakkımı helal etmiyorum.

HAYIRLI OLSUN

9 Eylül 2016 tarihinde Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde Seydişehir’e Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulmasına ilişkin YÖK başkanlığı nezdinde yapılan girişimler olumlu sonuç vermiş, Yükseköğretim Kurumu tarafından da gerekli kararın verilmesi ve karar yazısının Milli Eğitim Bakanlığına gönderilmesi ile birlikte gerekli onay verilmişti.

 O tarihlerde Seydişehir’e Sağlık Bilimleri Fakültesi Kurulması için, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer’ in emek ve gayretleri var, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

PROTOKOL TAMAM

Bu gelişmelerin ardından Seydişehir Belediye Başkanı Fakülte inşaatını yapacak İş adamı Kamil Akkanat ile sık sık bir araya gelerek gerekli prosedürleri tamamladı.

Son olarak ise, Sağlık Bilimleri Fakültesi İnşaatının yapılması ile ilgili protokol, Konya Valisi Yakup Canpolat, Belediye Başkanı Mehmet Tutal ve hayırsever İş Adamı Kamil Akkanat ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker tarafından imzalandı.

Protokolde Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesinin isminin Kamil Akkanat Sağlık Bilimleri Fakültesi olması için YÖK nezdinde gerekli girişimlerin de yapılacağı yer aldı.

Rektör Şeker’in yapılan çalışmalara destek ve katkılarından dolayı Vali Yakup Canbolat ve belediye Başkanı Mehmet Tutal ve İş adamı Kamil Akkanat’a özellikle teşekkür etmesini oldukça önemsiyorum.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal işin başından bu yana Kamil Akkanat ile sık sık bir araya geldi, yer tespiti yapılması ve inşaatın başlaması ile ilgili çok önemli görüşmeler yaptı ve sonuçta böyle güzel bir hizmet ortaya çıktı.

Bu arada Rektör Şeker’den Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesine yeni bölümleri bir an önce açması için talebim var.

Rektör Şeker’ in talebimle ilgili üzerine düşeni yapacağından eminim.     

Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum.

Sağlık Bilimleri Fakültesi HAYIRLI OLSUN.

 

 

               

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Abdullah Leblebici Arşivi
SON YAZILAR