Sağlık-Sen 29 yaşında

Sağlık-Sen 29 yaşında
 Editör
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) 29 kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Sağlık-Sen Konya İl Başkanı Kerem Şafak, “Sağlık-Sen olarak, yalnızca hak arayışıyla yetinmeyip, değerler sendikacılığını da en üst düzeyde temsil etmeye devam ediyoruz. Sosyal sendikacılığın, eser sendikacılığının, akademik sendikacılığın bayraktarlığını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

6 Haziran 1995 yılında kurulan Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) 29 kuruluş yıl dönümünü kutluyor. 2009 yılında sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının genel yetkili sendikası olan Sağlık-Sen, 16 yıldır kesintisiz olarak genel yetkili sendika olma başarısını sürdürüyor.

Sağlık-Sen’in 29’uncu kuruluş yıl dönümüyle ilgili bir mesaj yayımlayan Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Kerem Şafak , 29 yıldır, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yanında duran, onların haklarını savunan, çalışma koşullarını iyileştirmek ve refahlarını artırmak için kararlılıkla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

“EN ÜST DÜZEYDE TEMSİL ETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

29 yılda önemli başarılar elde ettiklerini kaydeden Başkan Şafak, “Bu süre zarfında elde ettiğimiz başarılar, birlikte verdiğimiz mücadelenin ve dayanışmanın bir sonucudur” dedi.

Sağlık-Sen’in sadece hak aramayla yetinmediğini aynı zamanda da değerler sendikacılığı yaptığına dikkat çeken Şafak, “Sağlık-Sen olarak, yalnızca hak arayışıyla yetinmeyip, değerler sendikacılığını da en üst düzeyde temsil etmeye devam ediyoruz. Sosyal sendikacılığın, eser sendikacılığının, akademik sendikacılığın bayraktarlığını yapıyoruz. Kuruluş ilkelerimiz ve değerlerimiz doğrultusunda, adil ve hakkaniyetli bir sendikacılık anlayışıyla üyelerimizin yanında olmaktan gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ”

Sağlık-Sen’in kuruluşundan bugüne emek veren herkese teşekkür eden Şafak, mesajını şu ifadelerle noktaladı: “Geçmişten günümüze Sağlık-Sen’e emek veren, gönül veren, tüm üyelerimize, Genel Başkan ve yardımcılarımıza, yöneticilerimize, şube başkanlarımıza, gençlik ve kadın kollarımıza, temsilcilerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her zaman yanında olmaya ve onların haklarını savunmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyorum. Sağlık-Sen’e gönül veren, ömrünü bu uğurda vakfetmiş teşkilatımızın her bir mensubuna minnettarlığımı ifade ediyor, birliğimizin ilelebet payidar olmasını temenni ediyorum.”

Kaynak:Pusula Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.