Selçuk Üniversitesi, Türkmenistan Büyükelçisini ağırladı

Selçuk Üniversitesi, Türkmenistan Büyükelçisini ağırladı

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Işankuli Amanlyev, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci’yi ziyaret etti.

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Işankuli Amanlyev, Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci’yi ziyaret etti. Eğitim faaliyetleriyle ilgili fikir alışverişinde bulunulan ziyaretin ardından Büyükelçi Amanlyev, Türkmenistanlı öğrencilerle de bir araya geldi.

Selçuk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. İlhan Çiftci, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Işankuli Amanlyev’i ağırladı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Çiftci, geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerin en iyi eğitimi alması için gayret gösterdiklerini söyledi. Köklü bir geçmişe sahip olan Selçuk Üniversitesinin, öğrencilerin meslek hayatına hazırlanması noktasında önemli bir misyon üstlendiğini belirten Prof. Dr. Çiftci, bu bilinçle hareket etmeye devam edeceklerini vurguladı.

w2.jpg

Konya’da eğitim gören Türkmenistanlı öğrencilerle görüşmek, taleplerini dinlemek için kente geldiklerini kaydeden Büyükelçi Amanlyev, ziyaretin ardından Türkmenistanlı öğrencilerle bir araya geldi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.