1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Senegalli Bakan, Beypazarı'nı ziyaret etti
Senegalli Bakan, Beypazarı'nı ziyaret etti

Senegalli Bakan, Beypazarı'nı ziyaret etti

ANKARA (AA) - Senegal Gençlik ve Spor Bakanı Mater Ba, Beypazarı ilçesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.Konuk Bakan Ba, ülkesinin Fatik ilçesi belediye...

A+A-

ANKARA (AA) - Senegal Gençlik ve Spor Bakanı Mater Ba, Beypazarı ilçesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Konuk Bakan Ba, ülkesinin Fatik ilçesi belediye başkanı Mater Ba ile ilçeyi ziyaretinde Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan ile yemekte bir araya gelerek bir süre görüştü.

Kaplan, gazetecilere yaptığı açıklamada, konuk bakan ve belediye başkanı ile daha önce Senegal'e gerçekleştirdiği ziyarette tanıştığını ve kendilerini Beypazarı'na davet ettiğini söyledi.

Kendilerini Beypazarı'nda ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Kaplan, "Senegal, çok bakir topraklara sahip bir ülke. Orada yer fıstığı çok yetiştiriliyor. Toprakları verimli ama tarım oldukça ilkel yapılıyor. Biz heyet halinde gittiğimiz Senegal’de birçok inceleme ve araştırmada bulunduk." dedi.

Senegalli konuk bakan Ba ise Beypazarı ile Türkiye ile işbirliği içinde olunmasından memnun olduklarını ifade ederek, "Fatik kenti güzel bir ilçedir. Bir Türk işadamı Senegal’de bisküvi fabrikası kuruyor ve halen çalışmalar sürüyor. Bu bizim için çok önemli bir yatırım. Bu vesile ile birçok kişi iş imkanına kavuşacak." dedi.

Senegalli Bakan, Beypazarı'nı ziyaret etti

Senegalli Bakan, Beypazarı'nı ziyaret etti

Etiketler :

HABERE YORUM KAT