Seydişehir’de koruyucu ailelerle buluşuldu

Seydişehir’de koruyucu ailelerle buluşuldu

Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Sosyal Hizmetler Merkezi İlçe Müdürü Muhammet Kiremitçi ve sosyal hizmet uzmanları, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü dolayısıyla koruyucu ailelerle bir araya geldi.

Seydişehir Kaymakamı Deniz Pişkin, Seydişehir Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Seydişehir Sosyal Hizmetler Merkezi İlçe Müdürü Muhammet Kiremitçi ve sosyal hizmet uzmanları, 30 Haziran Koruyucu Aile Günü dolayısıyla koruyucu ailelerle bir araya geldi.

Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi’nde Seydişehir’de koruyucu ailelik yapan bireylerle bir araya gelen Kaymakam Pişkin, Başkan Tutal ve Müdür Kiremitçi, Koruyucu Ailelerin günlerini tebrik etti.

1-2-44.jpg

Koruyucu Aile Günü’nün bu sene 2. defa kutlandığını, böylesi anlamlı bir günde Seydişehir’de büyük fedakarlıklarla koruyucu ailelik yapan bireylerle bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden SHM Müdürü Muhammet Kiremitçi, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bu yıl geçtiğimiz yıl ‘Koruyucu Aile Günü’ ilan edilen böylesi bir anlamlı günde sizlerle birlikte olmanın bereketini yaşıyoruz. Büyük fedakarlıkla üstlendiğiniz böylesi önemli bir görevden dolayı hepinize teşekkür ediyoruz. Seydişehir’imizde 38 koruyucu ailemiz bu önemli görevi yerine getiriyor. Koruyucu ailelerimiz karşılaştıkları her türlü sorunla, ihtiyaç duydukları her bir konuyla Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’müzde bulunan Sosyal Hizmetler Uzmanları’mız hassasiyetle ilgileniyor” dedi.

1-5-40.jpg

Medeniyetimizin özünde aile kavramının çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Başkan Tutal, “Hem medeniyetimizin özünde hem de inancımızın temelinde aile kavramı çok önemli bir anlam taşımaktadır. Peygamber Efendimiz, bu konuda bizlere sürekli öğütlerde bulunmuş, hatta Zeyd b. Harise’yi korumuş, gözetmiş, kollamıştır. Şanlı tarihimizde de aile kavramına çok önem vermiş olan ecdadımız, Ankara Himaye-i Etfal Cemiyeti’ni kurması aile kavramına ne kadar önem verdiğinin göstergesidir. Bugün de Cumhurbaşkanı’mız tarafından geçtiğimiz yıl 30 Haziran’ın Koruyucu Aileler günü olarak ilan edilmesinin 2. yılında sizlerle birlikteyiz. Biz sizlerin her zaman yanınızda ve destekçiniz olmaya devam edeceğiz. İlçemize kazandırdığımız Bahaddin Paslı Kültür ve Sanat Evi ile Enderun Gençlik Merkezi’mizi bu anlamda çocuklarımız ve gençlerimiz kullanabilirler. Bu vesileyle tüm koruyucu ailelerimizin bu anlamlı günlerini tebrik ediyorum” dedi.

1-6-36.jpg

Çocuklara her bir şeyin kolaylıkla verilebileceğini ancak sevginin ise emek istediğini belirten Kaymakam Pişkin, “Koruyucu ailelerimizin her zaman yanındayız. Böylesi bir önemli görevi üstlendiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza her bir şeyi verebiliriz ama sevgi emek ister, gönüllülük ister, şefkat ister. Sizlerin verdiği sevgi ve muhabbetle çocuklarımız yarınlara yetişiyor. Korucuyu ailelerimizin bugünkü birlik ve beraberlik vesilesiyle de günlerini tebrik ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Sosyal Hizmet Uzmanları koruyucu ailelerle sohbet edip istek, talep ve önerilerini dinlediler.

1-1-47.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.