1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriyeli öğrencilerden Belediye ziyareti
Suriyeli öğrencilerden Belediye ziyareti

Suriyeli öğrencilerden Belediye ziyareti

Konya’nın Seydişehir ilçesinde sığınmacı olarak kalan Suriyeli öğrenciler Seydişehir İlçe Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

A+A-

Ellerinde çiçekler ile belediyeye gelen minik öğrencileri Seydişehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Güray karşıladı. Öğrencilerin bu nazik ziyaretlerinden memnun olduklarını dile getiren Güray, “Evlerinden, yurtlarından koparak bizlere, Türk Milletine sığınan bu çocuklara gerek hükümetimiz tarafından, gerekse belediyeler kanalı ile destek vermeye çalışılıyor. Seydişehir’e de gelerek ilçemize sığınan mülteci kardeşlerimize de Seydişehir Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde yaralarını sarmak adına destek olmaya çalışıyoruz” dedi.
Seydişehir ilçesine geldikleri günden bu yana hiçbir zaman yalnız bırakılmadıklarını ve her türlü sıkıntılarına ve sorunlarına kaymakamlığın, belediyenin ve duyarlı ilçe halkının destek olduklarını ifade ederek teşekkür etmek istediklerini dile getiren öğrenciler, Seydişehir’e sığınan tüm Suriyeli öğrenciler adına teşekkür ettiler.
Suriyeli öğrenciler ziyaretlerinde Başkan Vekili Mevlüt Güray’a ve personele çiçek takdim ederek, kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT