1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Suriyeli yetimlerden Halep'teki saldırılara protesto
Suriyeli yetimlerden Halep'teki saldırılara protesto

Suriyeli yetimlerden Halep'teki saldırılara protesto

HATAY (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yerleşen ve kendileri için açılan Bahattin Yıldız Yetimhanesinde kalan yetimler,...

A+A-

HATAY (AA) - Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yerleşen ve kendileri için açılan Bahattin Yıldız Yetimhanesinde kalan yetimler, Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep kentine düzenlediği hava saldırılarını protesto etti.

Bahattin Yıldız Yetimhanesi'nde barınan 70 Suriyeli yetim, Halep'te hayatını kaybedenler için dua ederek Kuran-ı Kerim okudu.

Yetimhanenin sorumlusu Abdülhamid Altıntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halep'te yaşanan zulme sessiz kalamadıklarını söyledi. Kardeşlerinin yanında olduklarını göstermek istediklerini dile getiren Altıntaş, "Suriyeli yetimlerimiz kardeşleri için dua edip Kuran-ı Kerim okudu. Onların acısını bizler burada yaşıyoruz. Dualarımız her zaman onlarla olacak. Suriye'deki iç savaşın bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Etkinlikte yetim çocuklar, 'Halep yanıyor' dövizi açarak Halep'teki olaylara tepki gösterdi. Zulmün bitmesini istiyoruz." diye konuştu.

Suriyeli yetimlerden Halep'teki saldırılara protesto

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT