1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Teröristlerin vurulma anı kameraya yansıdı
Teröristlerin vurulma anı kameraya yansıdı

Teröristlerin vurulma anı kameraya yansıdı

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam eden operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirilişi ile sokağa yerleştirilen patlayıcının imha anı görüntülendi

A+A-

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarına yönelik devam eden operasyonda 2 teröristin vurulma anı ile sokağa yerleştirilen bombanın imha anı kameraya yansıdı.

Şırnak merkezde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu" devam ediyor.

Müşterek operasyonda çembere alınan teröristler ile güvenlik güçleri arasında Bahçelievler, Gazipaşa ve İsmetpaşa mahallelerinde sık sık çatışma yaşanıyor.

- İki teröristin vurulma anı kamerada

Gazipaşa Mahallesi'nde operasyona katılan bir zırhlı araçtaki güvenlik güçleri, evlerin arasında saldırı hazırlığında olan 2 teröristi tespit etti.

Kobralardan açılan ateş sonucu 2 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirilmesi kameralar tarafından kaydedildi.

- Sokaklardaki el yapımı patlayıcılar imha ediliyor

Güvenlik güçleri çembere alınan teröristlere sürekli olarak "teslim ol" çağrısında bulunurken, PKK'lılar ateşle karşılık veriyor.

Operasyon timlerinin ilerleyişini yavaşlatmak isteyen teröristler sokaklara, evlere ve barikatlara tuzakladıkları el yapımı patlayıcıları uzaktan patlatırken güvenlik güçleri kontrollü şekilde ilerlemeye devam ediyor.

- Yola döşenen patlayıcı imha edildi

İsmetpaşa Mahallesi'nde yola döşenen el yapımı patlayıcıyı fark eden güvenlik güçleri bölgeyi boşaltıktan sonra kontrollü şekilde imha etti.

Kameralara yansıyan patlamada büyük bir toz bulutu havaya dağıldı.

- 299 terörist etkisiz hale getirildi

Son 24 saatte 9 teröristin etkisiz hale getirildiği kentte etkisiz hale getirilen terörist sayısı 299'a yükselirken, 852 el yapımı patlayıcı imha edildi.

Teröristler tarafından oluşturulan 160 barikat kaldırılıp, 21 çukur kapatılırken, ev aramaları sürüyor.

Sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilde teröristlerin kaçma ihtimaline karşı kırsalda da önlemler artırıldı.

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT