1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. TESK Başkanı Palandöken'den sürücülere "TEOG" uyarısı
TESK Başkanı Palandöken'den sürücülere "TEOG" uyarısı

TESK Başkanı Palandöken'den sürücülere "TEOG" uyarısı

TESK Genel Başkanı Palandöken, TEOG sınavlarının 27-28 Nisan'da yapılacağını hatırlatarak, tüm sürücüleri sınav saatlerinde okul çevrelerinde klakson çalmamaları ve yüksek sesle müzik dinlememeleri konusunda

A+A-

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına gireceğini belirterek, sınav günü trafikte sıkışıklık yaşanabileceğini, bu nedenle öğrencilerin sabah evden erken çıkmaya dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

Sınav günü trafik görevlilerinin önlemlerini artırarak, öğrencilerin sınava rahat girmelerini sağlaması gerektiğine işaret eden Palandöken, şunları kaydetti:

"Şoför esnafımızın ve araç sürücülerimizin, sınav zamanı okul önlerinde ve yakınlarında yüksek sesli müzik açmamaları, klakson çalmamaları öğrencilerimizin dikkatinin dağılmaması açısından faydalı olacaktır. Ayrıca sınav yapılan yerlerin yakınlarında sınav saatlerinde gürültü çıkaran çalışmaların durdurulması için yetkililerimizin tedbir alması öğrencilerimizin geleceği için önemli. Sınav günü, yol yapımı ve tadilatı çalışmalarına da ara verilmesini istiyoruz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT