TFON makine, dünya markası olma yolunda

TFON makine, dünya markası olma yolunda

2019 yılında kurulan TFON Makine, dünya markası olma yolunda emin adımlarla büyümeye devam ediyor

Telefoncular Group bünyesinde 2019 yılında kurulan TFON Makine; sektöründe yatırım, üretim ve istihdam stratejisi, yerli ve milli üretimi ile ekonomiye kazandırdığı katma değerlerle dünya markası olma yolunda emin adımlarla büyümeye devam ediyor. “Metal işleme sektöründe 45 yıldır hizmet verdiklerini ifade eden Telefoncular Group Genel Müdürü Ahmet Yavuz Güngör, “Telefoncular Group, sektörde karşılaşılan en büyük problemlerden biri olan alevli kesim sonrası oluşan çapakların temizlenmesi, keskin kenarların yuvarlanması ve doğrultma sorunlarının önüne geçilebilmesi adına metal işleme makineleri sektörüne de adım atmıştır. Bunun için bünyemizde 2019 yılında TFON Makine kurulmuştur. 15 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda uzman kadromuz ile ürettiğimiz makinalar kısa zamanda yurt içi ve yurt dışında büyük ilgi görmüştür. Dünya üzerinde hakimiyet kavgası veren güçlerin siyasi, askeri ve ekonomik kavgalarının dünya ekonomisine olumsuz etkilerini tüm ülkeler birebir yaşamaktadır. Ekonomik yatırım, üretim ve pazarlama açısından her ülkenin bu durumdan az veya çok etkilendiği bir gerçektir. Bu dönemde yatırım, üretim ve istihdam stratejimizle milli ekonomimize katkı sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber ettik” dedi.

tfon.jpg

YENİ YATIRIM ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK

“Katma değeri yüksek, üretim yönüyle stratejik sektörler arasında yer alan sektörümüze yaptığımız yatırım ve çalışmaların olumlu neticelerini görmekten, ekonomimize kazandırdığımız katma değerlerle dünya markası olma yolunda emin adımlarla büyümeye devam etmekten büyük mutluluk duymaktayız.” diyen Ahmet Yavuz Güngör şunları söyledi: “Makinelerimizin üniversitelerden tam not alan test raporları olup aynı zamanda dünya ve Türkiye standartlarına uygunluğunu yerli üretim ve CE belgelerini alarak tescillemiş bulunuyoruz. Kurulduğu günden bu yana, göz alıcı tasarımları, uzman ekibi ve kalitesiyle metal sektörünün problemlerine çözüm üretmekteyiz. TFON Makine A.Ş. üretmiş olduğu Çapak Alma & Kenar Yuvarlama makinesi ile Doğrultma & Gerilim Giderme makinesi üretimlerde kaybedilen vakti minimum seviyeye indirmektedir. Daha kaliteli üretim ve hizmet anlayışına katkıda bulunmanın verdiği özgüven ile sektörün lideri olma noktasında emin adımlarla ilerlemekteyiz. Üniversitelerimizin de onayladığı Yerli ve milli üretim olan makinelerimize yurt içi ve yurtdışından aldığımız çok fazla talepten dolayı en kısa zamanda yeni yatırımlar ve istihdam alanları için çalışmalarımız başlamıştır.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.