TİMAV’dan ‘dini Araştırmalar ve İnsan Sempozyumu’

TİMAV’dan ‘dini Araştırmalar ve İnsan Sempozyumu’

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV), 2013 yılından bu yana her yıl farklı bir tema ile, farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiği sempozyum serisinin altıncısının 22-23 Mayıs 2021 tarihlerinde, küresel ölçekte devam eden salgın nedeniyle ..

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV),  2013 yılından bu yana her yıl farklı bir tema ile, farklı coğrafyalarda gerçekleştirdiği sempozyum serisinin altıncısının 22-23 Mayıs 2021 tarihlerinde, küresel ölçekte devam eden salgın nedeniyle online olarak düzenleneceğini duyurdu. TİMAV Genel Başkan Yardımcısı ve Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar konuyla ilgili şunları söyledi: “Uluslararası Dini Araştırmalar ve Küresel Barış Sempozyumu” serimize, altıncı yılından itibaren “Uluslararası Dini Araştırmalar ve İnsan Sempozyumu” ismiyle devam etme kararı aldık. 2021 yılından itibaren bu isimle yapılacak sempozyumun ana temasını, “Olağandışı Dönemlerde Ahlak ve Vicdan Ekseninde Değişim, Süreklilik ve Sürdürülebilirlik” olarak belirledik. Sempozyumumuzun vakfımız, paydaşlarımız, ülkemiz ve insanlık adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm dünyada 2020 yılı Covid-19 virüsünün insanı biyolojik, toplumsal ve psikolojik olarak tehdit ettiği ve onun bireysel, sosyal yaşam alanını büyük bir bilinmeze ittiği olağandışı bir yıl olarak deneyimlenmiştir. Böyle zamanlarda ve insanı endişe, tereddüt ve korkuya sevk eden benzer başka zamanlarda onun türsel devamlılığı için birtakım felsefi, teolojik, sosyolojik, antropolojik, psikolojik, politik, ekonomik, hukuki, iletişimsel, teknolojik, ekolojik, etik vb. yeni analizlere ve çözümlere ihtiyaç duyulmaktadır.”


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.